Twórca filmowy, inicjator Wielkiej Pokuty Narodowej i Różańca do Granic, człowiek, któremu szatan złożył propozycję i którego Bóg uratował, będzie w sobotę wieczorem gościem Akademii Młodzieżowej.
Historia jego życia mrozi krew w żyłach. To niezwykłe doświadczenie pokazuje, że za kurtyną tego świata toczy się ciężka wojna o zbawienie każdego z nas. O swoich doświadczeniach nawrócenia i obecności w życiu Boga Lech Dokowicz mówi, spotykając się z młodymi. Takie spotkanie będzie miało także miejsce w Lublinie, gdzie na zaproszenie Akademii Młodzieżowej przyjedzie.
- Jestem mężem wspaniałej żony i ojcem piątki dzieci. Historia, którą chcę wam opowiedzieć, rozpoczęła się, gdy miałem mniej więcej 13-14 lat. Wtedy właśnie zaprowadzono mnie do człowieka, który nazywał się Harris i jeździł po Polsce jako uzdrowiciel, nakładając na ludzi ręce. Po dwóch wizytach u niego rozpoczął się mój powolny proces odchodzenia od Kościoła. Z każdym rokiem byłem coraz dalej od ołtarza, aż któregoś dnia znalazłem się zupełnie na zewnątrz Kościoła. Gdy miałem 18 lat, przytrafiła mi się możliwość wyjazdu za granicę, z której skorzystałem. Tak znalazłem się w Niemczech. Przez wszystkie lata mojego pobytu tam coraz bardziej stawiałem siebie w centrum, coraz częściej i w coraz poważniejszy sposób przekraczałem Boże przykazania. Na początku lat 90. rozpoczęło się w Europie coś, co dziś jest określane mianem kultury techno. Młodzież zaczęła się gromadzić na dużych imprezach, powstawała nowa muzyka generowana przez komputery, nowe narkotyki, nowy język, nowy wygląd ludzi. Wszystko to było bardzo pociągające. Moje korzenie również tkwiły w muzyce elektronicznej, więc bardzo szybko, z radością zanurzyłem się w tym nowym świecie. Przez pomysł stworzenia nowego urządzenia akustycznego poznałem grupę ludzi należących do jednego z centrów tego ruchu. Tam poznałem Petera - jednego z ideologów ruchu. Gdy usiadłem pierwszy raz naprzeciw niego, szybko zdałem sobie sprawę z tego, że jeszcze nigdy nie rozmawiałem z takim człowiekiem. Miał wszechstronną wiedzę, był profesorem jednej z amerykańskich szkół filmowych. Studiował przez wiele lat pracę mózgu, prowadził doświadczenia ze światłem w nocnych klubach, a w tamtym czasie jego głównym zajęciem było kierowanie ideologią ruchu oraz tworzenie filmów oddziałujących na podświadomość, a pokazywanych w czasie potężnych imprez. Po rozmowie zaprosił mnie, bym wszedł z nim we współpracę i poznał jego dzieła. Po jakimś czasie dowiedziałem się od niego, że w rejs po Morzu Śródziemnym wyrusza statek, na którym będzie 350 osób z całego świata - czołowi twórcy ruchu. Wiedząc, że jestem operatorem kamer, zaprosił mnie, bym pojechał z nim i zrobił dla niego zdjęcia. Po ich obejrzeniu zaproponował mi, że będzie mnie uczył, bo szukał kogoś takiego jak ja przez 14 lat. Powoli stało się jasne, że chce, bym przejął dzieło jego życia, bo był już starszym człowiekiem. To, co wyglądało tak pięknie, okazało się równią pochyłą w dół - mówił o sobie Leszek podczas jednego ze spotkań.
O tym, co się wydarzyło później, jak szatan złożył mu propozycję i jak Bóg wyrwał go z jego ręki, opowie młodym w kościele św. Mikołaja na Czwartku podczas uroczystego nabożeństwa Bractwa Różańcowego Akademii Młodzieżowej, kiedy to odbędzie się przyjęcie nowych członków bractwa.
Członkowie bractwa deklarują modlitwę różańcową i walkę duchową w intencji młodego pokolenia. Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej zostało powołane do życia przez młodych ludzi, uczęszczających do Akademii Młodzieżowej. Akademia jest to program formacyjno-duszpasterski, który prowadzi młode pokolenia do głębokiej, osobowej relacji z Panem Jezusem, a także daje ciekawe i przydatne umiejętności, które młodzi mogą wykorzystać w dorosłym życiu, służąc i pracując dla innych. Akademia Młodzieżowa działa przy wielu parafiach na terenie archidiecezji lubelskiej. Członkowie Bractwa Różańcowego zainicjowali ruch modlitewny „Krucjata Modlitwy za młode pokolenia”, a także akcję modlitwy rodziców za swoje dzieci o nazwie „Duchowy Prezent na Dzień Dziecka”.
Miejsce: Kościół św. Mikołaja w Lublinie, Wzgórze Czwartek, ul. ks. Słowikowskiego 1.
Data: 2 czerwca 2018 r.
Program:
17.00 - Różaniec - modlitwa za młode pokolenie w trudnych sprawach wychowawczych
18.00 - Msza Święta (uroczyste przyjęcie nowych członków do Bractwa Różańcowego AM)
19.00 - "Współczesne zagrożenia duchowe dla młodzieży" - spotkanie z Lechem Dokowiczem - twórcą filmowym, inicjatorem Wielkiej Pokuty Narodowej oraz akcji modlitewnej Różaniec do Granic.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką zagrożeń duchowych na spotkanie z Lechem Dokowiczem. Wstęp wolny.
Można również przesyłać intencje z prośbą o modlitwę w trudnych sprawach wychowawczych przez stronę internetową: www.bractworozancowe.pl