Nowy numer 23/2020 Archiwum

Bp Artur Miziński na jubileuszu swojej szkoły

Szkoła Podstawowa w Wandalinie obchodziła 100-lecie. Mszy św. rozpoczynającej wielkie świętowanie przewodniczył absolwent szkoły - bp Miziński.

100 lat temu, tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, w Wandalinie została utworzona jednoklasowa Szkoła Powszechna. Później, dzięki wysiłkowi całej wsi, udało się zbudować szkołę zapewniającą kształcenie na wyższym poziomie.

- Rocznice i jubileusze są po to, aby pamiętać, ponieważ to pamięć jest warunkiem poczucia naszej tożsamości, zarówno tej jednostkowej, jak i w wymiarze zbiorowym. Jesteśmy sobą przecież dzięki temu, że nosimy w sobie pewną przeszłość jako własną - podkreślał podczas Mszy św. bp Artur, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Dziś szkoła liczy 70 uczniów. Większość z nich ma rodziców i dziadków, którzy także uczyli się w tej szkole. Wszyscy razem świętowali wyjątkowy jubileusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama