Nowy numer 23/2020 Archiwum

Zmarł ks. Wojciech Gorajski

Odszedł do domu Ojca w wieku 86 lat. W kapłaństwie przeżył przeszło 62 lata.

Ks. Wojciech Gorajski urodził się 2 stycznia 1932 r. w Piaskach k. Lublina. Święcenia kapłańskie przyjął 25 lutego 1956 r.  Był kanonikiem honorowym Kapituły Chełmskiej. 

 W czasie swojej duszpasterskiej posługi pełnił funkcję wikariusza w  parafii  w Zakrzówku, Wniebowzięcia NMP w Kraśniku, Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie, Żyrzynie, św. Michała Archanioła w Lublinie. 

Był także duszpasterzem Polonii w Stanach Zjednoczonych i wykładowcą na Wydziale Prawa KUL. Od 2003 r. przebywał na emeryturze. 

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w 14 czerwca  o godz.14.00 w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piaskach.

Później ciało zmarłego zostanie odprowadzone na cmentarz parafialny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama