Nowy numer 7/2019 Archiwum

Wyjątkowe rekolekcje w parafii św. Józefa w Lublinie

Nieznana jeszcze bliżej w naszej archidiecezji wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na rekolekcje Talitha Kum, które odbędą się 7-8 lipca.

- Jest to propozycja dla osób, które chcą doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem oraz pozwolić, by w ich życiu coś zmieniło się na lepsze - mówi Magdalena Guz z nowo powstałej w Lublinie wspólnoty. 

Wspólnota Przymierze Miłosierdzia jest katolickim stowarzyszeniem założonym przez o. Enrico Porcu i o. Antonello Cadeddu oraz misjonarkę Marię Paolę 2000 r. w Brazylii. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Sao Paulo w Brazylii, jest też obecne w kilkudziesięciu miastach tego kraju. W Europie Przymierze Miłosierdzia działa m.in. w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest przede wszystkim praca z ubogimi i ewangelizacja.

Fenomen programu Talitha Kum, jak mówią członkowie wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, polega na tym, że został przygotowany i zorganizowany w całości przez młodzież dla żyjących w oddaleniu od Kościoła młodych, którzy zeszli na złe drogi. W spotkaniu Talitha Kum mogą wziąć oczywiście udział młodzi, którzy idą już drogą wiary, po to, by poza jej wzmocnieniem, mogli nauczyć się metody ewangelizacji używanej w programie.  

- Talitha Kum jest doświadczeniem głębokiego nawrócenia i spotkania z Bogiem, a dokładniej rzecz ujmując - przyjęcia przesłania kerygmatycznego, tak jak ludzie słuchający głoszenia apostołów tuż po zesłaniu Ducha Świętego - podkreśla Magdalena Guz. 

Rekolekcje skierowane są do ludzi w wieku od 15 do 35 lat. Wymagane są wcześniejsze zapisy pod linkiem: https://goo.gl/forms/yBo0WKcefD65xn5t2

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL