Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmiany proboszczów archidiecezji lubelskiej

Metropolita lubelski wręczył nominacje proboszczowskie. Informacjami o przesunięciach księża podzielili się z wiernymi podczas niedzielnych ogłoszeń.

Ks. Piotr Drozd został zwolniony z urzędu wicerektora kościoła pw. Świętego Ducha w Lublinie oraz archidiecezjalnego moderatora Ruchu Światło-Życie i mianowany proboszczem parafii w Oleśnikach. Ks. Piotr Hawryluk został zwolniony z urzędu wikariusza parafii w Rudzie Hucie i mianowany proboszczem parafii w Krupem.

Ks. Jacek Jakubiec został zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Rodziny w Puławach i został mianowany proboszczem parafii w Rejowcu. Z kolei ks. Marek Lubelski zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. MB Królowej Polski w Lublinie – został mianowany proboszczem parafii w Brzeźnie.

Ks. dr Piotr Melko został zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Puławach i mianowany proboszczem parafii w Kijanach. Ks. Adam Sobieszek zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku otrzymał nominację na proboszcza parafii w Orchowcu. Ks dr. Maciej Staszak został mianowany proboszczem parafii w Markuszowie.

Ks. Andrzej Domański został przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Markuszowie na urząd proboszcza parafii w Fajsławicach. Ks. Marek Hawrylak został przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Fajsławicach na urząd proboszcza parafii w Niedrzwicy Dużej.

Ks. Zygmunt Klich przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Krupem na urząd proboszcza parafii w Kraśniczynie. Ks. Wiesław Pecyna został przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Niedrzwicy Dużej na urząd proboszcza parafii w Skrobowie. Ks. dr Mirosław Skałban został przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Skrobowie na urząd proboszcza parafii w Niemcach.

Ks. Tadeusz Stasiak przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Orchowcu na urząd proboszcza parafii w Jabłonnie. Ks. Jerzy Wesołowski przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Oleśnikach na urząd proboszcza parafii w Kraczewicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL