Nowy numer 23/2020 Archiwum

Zmarł ks. Andrzej Jurczyszyn

Kapłan odszedł do Domu Ojca 11 sierpnia. Przeżył 70 lat.

Ks. Andrzej był wieloletnim duszpasterzem (proboszczem, rektorem, emerytem) parafii w Bystrzycy Starej (od 1982 r.). Wcześniej pracował jako wikariusz w parafii w Częstoborowicach, Puchaczowie, Milejowie oraz Lublinie w parafii pw. św. Teresy.

Urodził się 1 stycznia 1948 r. w Wożuczynie. Święcenia kapłańskie przyjął dnia 15 czerwca 1972 r. z rąk ks. bp. Piotra Kałwy. Przeżył lat 70, w kapłaństwie 46. 

Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w kościele parafialnym w Bystrzycy Starej 14 sierpnia 2018 r. (wtorek) o 11.00. Następnie ciało zmarłego zostanie odprowadzone na cmentarz parafialny w Bystrzycy Starej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama