Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kościół marzeń w Garbowie?

Młodzi wracają na SMAL, bo twierdzą, że doświadczenie czterech dni wspólnoty jest spełnieniem ich marzeń o Kościele. Zaczyna się Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

Zapisy wciąż trwają. Można to uczynić przez stronę Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, ale jeśli ktoś zdecyduje się przyjechać do Garbowa w ostatniej chwili, też będzie mile widziany.

- Czekamy na każdego młodego człowieka, który chce miło spędzić czas w towarzystwie rówieśników, a zarazem doświadczyć żywego Kościoła i niepowtarzalnej wspólnoty. Ci, którzy na SMAL-u już byli mówią, że dzieją się tu rzeczy wielkie. Każdy może się przekonać na własnej skórze, wystarczy do nas dołączyć - mówi ks. Tomasz Gap, dyrektor SMAL.

W tym roku spotkanie młodych w Garbowie odbędzie się po raz szósty. Tegoroczne hasło to: "Teraz On".

- Te słowa mają dwojakie znaczenie. On, czyli Bóg, bo na Niego chcemy postawić i z Nim iść przez życie i "on" jako angielskie wyrażenie, oznaczające "włącz się" w prawdziwe życie. Bądź online, aktywny, żyj pełnią. Taką możliwość daje właśnie uczestnictwo w spotkaniu młodych. Moje doświadczenie jest takie, że choć pierwszy raz do Garbowa trafiłem cztery lata temu, przypadkiem poproszony, by zawieźć tam grupę młodych ludzi, to z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że przypadków nie ma i Pan Bóg się tam o mnie upomniał, fundując jedno z najpiękniejszych doświadczeń wiary i dając grupę przyjaciół, na których zawsze mogę liczyć - mówi Grzegorz Wierzchowski, rzecznik SMAL.

- W Garbowie, podczas spotkania ludzi młodych, na co dzień będących w różnych wspólnotach lub stojących nieco z dala od Kościoła, rodzi się porozumienie między nimi i powstaje żywy Kościół, o jakim młodzi ludzie marzą. Warto te marzenia przenosić potem na codzienne życie w swoich parafiach - mówi ks. Adam Bab, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Spotkanie zaczyna się 23 sierpnia w czwartek, od modlitwy Anioł Pański, i potrwa do niedzieli. W tym czasie zaplanowane są konferencje, które poprowadzi ks. Andrzej Krasowski, spotkania w grupach, wspólna modlitwa i wspólna zabawa, a także gra terenowa i koncerty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama