Nowy numer 21/2020 Archiwum

Nadzwyczajny koncert dla uczczenia 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II

Koncert dla uczczenia 40. rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II w archikatedrze lubelskiej z inicjatywy abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego i Teresy Ksiąskiej-Falger.

Jan Paweł II przez niemal ćwierć wieku był związany z Lublinem poprzez wykłady na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pozostaje w wiernej pamięci rodaków i ludzi na całym świecie jako papież pielgrzym oraz świadek nadziei. Archidiecezja lubelska uczci rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu papieża z Polski nadzwyczajnym koncertem wokalno-instrumentalnym w archikatedrze lubelskiej 14 października o godz. 20.00.

Koncert wokalno-instrumentalny dla uczczenia 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II w archikatedrze lubelskiej z inicjatywy abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego i Teresy Księskiej-Falger. Pomysł wsparł zarząd województwa lubelskiego i marszałek Sławomir Sosnowski, dzięki temu pojawiły się środki umożliwiające realizację wydarzenia.

Koncert ten jest też jednocześnie częścią obchodów 100. rocznicy powstania KUL. - Stąd taki, a nie inny program. Wiodącą pozycją będzie Msza Misterium Krzyża Świętego Andrzeja Nikodemowicza, ale także kompozycja Henryka M. Góreckiego, Wojciecha Kilara i Krzysztofa Pendereckiego. Skupiamy się na Janie Pawle II i uczelni uświęconej jego obecnością, jego śladami - tłumaczy dr Teresa Księska-Falger. Wśród wykonawców pojawi się również słynny Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia. Wstęp na koncert będzie otwarty. Wydarzenie poprzedzi Msza św. pod przewodnictwem metropolity lubelskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama