Nowy numer 22/2020 Archiwum

W Lublinie urodziły się czworaczki

Taka sytuacja zdarza się raz na pół miliona porodów. W Lublinie na świat przyszły czworaczki. Trzech chłopców i dziewczynka.

Dzieci przyszły na świat w Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Najmniejsze dziecko waży 1060 gramów, największe 1540, wszystkie przebywają w inkubatorach. Lekarze zapewniają, że dzieci i ich mama czują się dobrze.

Na świat przyszło trzech chłopców i jedna dziewczynka. O rodzicach niewiele wiadomo, na razie muszą dojść do siebie. W najbliższym czasie szpital planuje zorganizować spotkanie, na którym podane zostanie więcej informacji zarówno na temat porodu, dzieci oraz ich rodziców.

Ciąża, w której na świat przychodzą czworaczki, zdarza się raz na ponad pół miliona przypadków. Ostatnio w Lublinie taki poród miał miejsce w 2011 roku, również w PSK 4. Wtedy było to dwóch chłopców i dwie dziewczynki. Znacznie częściej zdarzają się trojaczki, raz na ponad 7 tys. porodów. Z kolei ciąża bliźniacza przytrafia się co 85 matce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama