− Duch Święty nie potrzebuje podpowiedzi, jakie skuteczne narzędzia należy zastosować do rozwijania nowej ewangelizacji, ale oczekuje na gotowość do bycia posłanym − mówi o. prof. Andrzej Derdziuk.
Pomóc odnaleźć więź
Czuwanie modlitewne na Poczekajce ma pobudzić do podjęcia siedmiodobowego czuwania w formie Jerycha domowego.
– Polega to na tym, że poszczególne osoby będą mogły się wpisać na listę podejmujących modlitewne czuwanie w swoim domu, które będzie trwało siedem dni i siedem nocy. Rozpocznie się ono wieczorem 21 września od nabożeństwa w naszym kościele – tłumaczy o. A. Derdziuk.
– Osoby te będą mogły wpisać się na listę wyłożoną w trakcie nabożeństwa oraz do tabeli udostępnionej wcześniej w internecie.
Deklarujący udział w Jerychu domowym będą podejmować praktyki modlitewne w postaci uczestnictwa we Mszy św., odmawiania Różańca, Koronki do Miłosierdzia Bożego, czytania Pisma Świętego czy innej dowolnie wybranej formy modlitwy ofiarowanej w intencji pogłębienia wiary młodzieży i powrotu do Boga tych, którzy zagubili z Nim kontakt i utracili więź z Kościołem.
Każdy uczestnik nabożeństwa otrzyma specjalną świecę z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej, a potem – przy dźwięku trąb – rozpocznie się procesja wokół kościoła z relikwiami świętych przechowywanymi na Poczekajce.
Podsumowaniem spotkania będzie wspólny Apel Jasnogórski, a po nim trwająca aż do północy adoracja Najświętszego Sakramentu.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się