Nowy numer 21/2020 Archiwum

Lublin gospodarzem międzynarodowego kongresu chórów Pueri Cantores

Za niespełna rok z okazji 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej odbędzie się wyjątkowe spotkanie pod hasłem: "Ut unum sint". Współorganizacji tego wydarzenia podjęły się archidiecezja, miasto i województwo.

Kongres, którego organizatorami są Polska Federacja Pueri Cantores oraz archidiecezja lubelska, odbywać się będzie od 4 do 7 lipca 2019 r.

Wezmą w nim udział chóry dziecięce Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores, m.in. z Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Kolumbii, Ukrainy, Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii, Republiki Demokratycznej Konga i Libanu oraz chóry Polskiej Federacji Pueri Cantores. Łącznie w wydarzeniu planowany jest udział 1500 osób.

W siedzibie Kurii Metropolitalnej w Lublinie podpisany został list intencyjny o współpracy archidiecezji lubelskiej, województwa lubelskiego i miasta Lublin przy organizacji tego wydarzenia.

- Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores uświetni ten wyjątkowy jubileusz, jakim jest 450. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej  - podkreślał abp Stanisław Budzik.

- Unia Lubelska jest symbolem budowania wspólnoty europejskiej i wspólnoty wartości - zaznaczał prezydent Lublina Krzysztof Żuk.- Obecność młodych ludzi w Lublinie wprost nawiązuje do tego. Cieszymy się, bo to znakomita promocja naszego miasta, ale też potwierdzenie, że Lublin może odgrywać jako metropolia istotną rolę w Europie Środkowowschodniej. 

Marszałek województwa Sławomir Sosnowski podkreślał, że obchodząc jubileusz, można pokazać Europie, jak ważne są jedność, współdziałanie i przenikanie się kultur.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama