Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Miłość" - nowa książka ks. Arkadiusza Paśnika już dostępna

W księgarni św. Pawła przy ul. Królewskiej 6 odbyła się promocja najnowszego tytułu lubelskiego proboszcza parafii św. Michała Archanioła.

Ks. Arkadiusz Paśnik od 10 lat jest proboszczem parafii św. Michała Archanioła w Lublinie. Wydał cztery książki, z których wszystkie stały się bestsellerami. Każda z nich bazuje na jego własnych doświadczeniach lub na doświadczeniach jego rodziny.

– Pamiętam, jak pierwszą książkę, którą napisałem dla mojej babci zaniosłem ówczesnemu arcybiskupowi ks. Życińskiemu. Przejął ode mnie taki zgrzebny rękopis. Po kilku dniach zadzwonił i powiedział: Nakazuję ci pisać książki – wspomina ks. Arkadiusz. 

Książki ks. Paśnika, zarówno pierwsza "Obietnica...", kolejne "Znamię" "Dar" i "Lęk", są swojego rodzaju oczyszczeniem, ale też hołdem złożonym najbliższym oraz Panu Bogu. 

Ostania książka, której premiera odbędzie się w księgarni św. Pawła, to zbiór opowiadań pod wspólnym tytułem "Miłość". 

"Miłość" - nowa książka ks. Arkadiusza Paśnika już dostępna   – Miłość zawsze była dla mnie tajemnicą – mówi ks. Arkadiusz. – Człowiek sam z siebie nie jest zdolny do miłości. Jest jak mała bateryjka, a myśli, że jest elektrownią. Przecież nawet wdech i wydech jest łaską. Zapominamy o tym. Wydaje nam się, że to my kochamy, ale gdy przychodzi moment, kiedy widzimy drugiego człowieka, wspólnotę czy sytuację trudną, dociera do nas, że sami nie jesteśmy w stanie unieść wszystkiego. I to jest dobry moment, by stanąć w prawdzie i odpowiedzieć sobie na pytanie skąd weźmiemy tę siłę. Jeśli będziemy czerpać z nas samych, to polegniemy. Musimy znaleźć Źródło.

W książce znajdziemy krótsze i dłuższe historie o miłości. Wszystkie prawdziwe. Ta treść spłynęła od ludzi, ja tego sam nie wymyśliłem – podkreśla autor. – Jestem zwykłym duszpasterzem i to co piszę, to ubrane w słowa życie. Wszystko jest proste i zwyczajne.

Wszystkie tytuły ks. Arkadiusza Paśnika ukazały się nakładem wydawnictwa Edycja Świętego Pawła. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama