Siedmiu redaktorów kierowało Gościem przez niemal wiek. Każdy miał swój wkład w kształt pisma przez dobór tematów i współpracowników. Jubileusz zgromadził "gościowych" redaktorów z całej Polski.
"Jesteśmy dla Was. Od 95 lat. Jakby wiekowi, a jednak z nowym zapałem. Tradycyjnie, a jednak w kierunku nowych metod i sposobów docierania do ludzkich serc i umysłów. Te wraz z postępem multimedialnego przekazu treści, na pewno będą ewaluowały. Nigdy jednak nie przestaną stawać w obronie tego, co najważniejsze. Dobra człowieka." - napisał w ostatnim Gościu ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny GN.
Ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego"
Agnieszka Gieroba /Foto Gość
Przez minione 95 lat w naszej redakcji pracowało wielu wspaniałych ludzi. To oni bacznie obserwowali świat, komentowali wydarzenia i odczytywali Boże działanie w codziennym życiu. To wszystko znajdowało potem odzwierciedlenie na łamach naszego tygodnika. Tak jest do dziś.
Jubileusz zgromadził 14 września pracowników "Gościa Niedzielnego" z całej Polski w Warszawie, gdzie modliliśmy się wspólnie w katedrze św. Jana. Eucharystii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, który dziękował za dzieło "Gościa Niedzielnego" obecne w polskim społeczeństwie jako świadek Ewangelii.
Homilię wygłosił abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Zwracając się do dziennikarzy, kierował uwagę na krzyż, który jest punktem odniesienia w chwiejącym się świecie.
- W świecie szybkich zmian potrzeba stałego punktu. "Gość Niedzielny" powinien być mocno osadzony w realiach zmieniającej się wokół nas rzeczywistości. Dla wielu świat mediów i informacji medialnych jest tym, w co się wierzy i do czego odnosi się swoje życie. Dlatego na dziennikarzach spoczywa wielka odpowiedzialność - mówił abp Skworc.
Zachęcał też, by dziennikarze nie szczędzili uwagi temu, co dobre i pozytywne, a nie tylko temu co złe i sensacyjne.
- "Gość Niedzielny" i wszystkie inne media katolickie muszą mieć jednego redaktora naczelnego - Jezusa - przekonywał arcybiskup.