Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chór "Iubileum" na pielgrzymce dziękczynienia

Jeden z najlepszych amatorskich chórów Lubelszczyzny wyjechał do Ziemi Świętej, by także tam świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Choć chór "Iubileum" od 18 lat działa przy parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie. Nie jest chórem typowo parafialnym. Na swoim koncie ma setki publicznych koncertów w Polsce i poza jej granicami.

– W skład chóru wchodzą głównie amatorzy – mówi prezes "Iubileum" Artur Rumiński. – To ludzie w różnym wieku, od gimnazjalistów po emerytów. Orkiestrę tworzą przede wszystkim uczniowie lubelskich szkół muzycznych. Regularnie na próby przychodzi ok 50 osób – dodaje. 

Mimo że w "Iubileum" śpiewają i grają głównie amatorzy, robią to jednak po mistrzowsku.

Muzycy już dziś wyruszyli na wyjątkową pielgrzymkę, która stanowi oficjalną reprezentację Lublina i województwa lubelskiego w Ziemi Świętej w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Pielgrzymka uwzględnia wykonanie oprawy muzycznej wg. polskiego kanonu liturgicznego, siedmiu Mszy św. i jest połączona z czterema koncertami dla Polonii i związanych z nią środowisk żydowskich – informuje prezes Rumiński. 

Trasa pielgrzymki wiedzie przez Tel Awiw, Hajfę, Jafę, Cezareę Nadmorską, Nazaret, Kanę Galilejską, Jerycho, Betlejem, Ain Karem i Jerozolimę.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama