Nowy numer 48/2020 Archiwum

Możemy wydać publiczne pieniądze

Czy w Lublinie zostanie wybudowane zimowe planetarium? A może powstanie plac dla street workoutu lub nowy żłobek albo zostaną wyremontowane kolejne ulice? O tym mogą zdecydować mieszkańcy.

23 września o północy (z soboty na niedzielę), rozpocznie się głosowanie w V edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Lublina będą wybierać spośród 164 projektów, w tym ze 116 małych i 48 dużych. Głosowanie potrwa do 10 października. Każdy głosujący ma do wyboru trzy projekty, dwa małe i jeden duży.

Do rozdysponowania jest 15 mln złotych. 

Oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim to – jak mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina – najprostsza i najszybsza metoda podjęcia decyzji o tym, jak ma wyglądać nasze miasto. 

Wśród projektów, które tym razem powalczą o głosy mieszkańców, są m.in.: budowa boiska sportowego przy ul. Rusałki, program rewitalizacji lubelskich kamienic w centrum miasta, stworzenie Lubelskiego Ogrodu Społecznego czy nowa lokalizacja Rezerwatu Dzikich Dzieci. 

Pełna lista projektów znajduje się na stronie Urzędu Miasta w zakładce "obywatelski Lublin".  

Głosować można jak w poprzednich edycjach – tradycyjnie, oddając swój głos w jednym z punktów do głosowania, których lista dostępna jest także na stronach UM oraz za pośrednictwem internetu, na stronie: www.obywatelski.lublin.eu

Głosować mogą wszyscy zameldowani mieszkańcy Lublina. W przypadku osób przed 18. rokiem życia konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama