Nowy numer 22/2020 Archiwum

Mamy lotnisko

Na tę chwilę mieszkańcy Lubelszczyzny czekali od wielu lat. 17 grudnia 2012 roku o 13.20 na lotnisku w Świdniku wylądował pierwszy samolot pasażerski boeing 737.

Przyleciał z Londynu, z przeszło setką pasażerów na pokładzie. Było to oficjalne otwarcie Portu Lotniczego Lublin – zbudowanego od podstaw, najmłodszego i wysuniętego najdalej na Wschód lotniska Unii Europejskiej. Terminal ma 11 tys. m kw powierzchni. Pas startowy liczy 2520 metrów. Na lotnisku jednocześnie mogą odprawiać się cztery maszyny. Tym, co zdecydowanie odróżnia Port Lotniczy Lublin od innych lotnisk, jest nowatorskie rozwiązanie komunikacyjne, które pozwala na dotarcie szynobusem w zaledwie 15 min bezpośrednio z budynku terminala do centrum miasta. Budowa lotniska kosztowała 418 mln  zł, z czego jedną trzecią dofinansowała Unia Europejska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama