Nowy numer 43/2020 Archiwum

Autorskie spotkanie z pastorem nawróconym na katolicyzm

David W. Fagerberg, pisząc pracę doktorską o sakramentach, nawrócił się na katolicyzm. Z dzieła naukowego powstała książka "Theologia prima", która próbuje odpowiedzieć na pytanie, czym jest teologia liturgiczna i czym różni się od teologii liturgii.

Jego zdaniem celebracja, do której włącza chrzest, jest wiarą Kościoła w ruchu, a tym samym podstawą rozumienia zbawczego działania Boga – nie zaś pustym rytualnym gestem. Zgodnie z tym podejściem wspólnota liturgiczna uprawia autentyczną teologię, a prawo modlitwy (lex orandi) ustanawia prawo wiary Kościoła.

„Przedmiotem teologii jest Bóg, ludzkość i stworzenie, a wirem, w którym te trzy rzeczywistości egzystencjalnie się splatają, jest właśnie liturgia” - możemy przeczytać w słowie wstępnym.

Więcej o rozumieniu liturgii i samym autorze będzie można się dowiedzieć podczas spotkania autorskiego wokół książki, na które zaprasza duszpasterstwo akademickie dominikanów w poniedziałek 15 października o godz. 18.30 w sali duszpasterstwa akademickiego przy ulicy Złotej w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama