Nowy numer 33/2019 Archiwum

Jak przeciwdziałać przemocy

W Lublinie trwa konferencja Zespołu Interdyscyplinarnego zatytułowana "Model współpracy interdyscyplinarnej w ramach przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Dobre praktyki i wymiana doświadczeń".

– To pierwsza tego rodzaju konferencja na tak dużą skalę – mówi Adam Mołdoch Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego. – Ma ona na celu wymianę uwag i doświadczeń, ale przede wszystkim chodzi o doszkalanie się członków zespołu.

A. Mołdoch uważa, że wszystkie służby, które na co dzień współpracują z osobami potrzebującymi wsparcia (w tym przypadku są to ofiary przemocy), muszą się dokształcać. – Ci ludzie powinni mieć odpowiednią wiedzę i kompetencję – zaznacza przewodniczący zespołu. – Nie osiągną tego poprzez samą praktykę, potrzeba ciągłej nauki, stąd też obecność na dzisiejszej konferencji wybitnego znawcy tematu, dr nauk prawnych Grzegorza Wrony. 

W konferencji biorą udział przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego z całego województwa oraz zaproszeni goście. Oprócz wykładu dr G. Wrony zaplanowano także panel dyskusyjny oraz prezentację raportu "Diagnoza zjawiska przemocy w rodzinie w Mieście Lublin", który przedstawi dr Ireneusz Siudem. 

– Mamy nadzieję, że szkolenie będzie dla wszystkich bardzo ciekawe – mówi A. Mołodoch. – Chcemy dowiedzieć się też, jak ma się RODO w stosunku do naszej codziennej działalności i chcemy także poznać opinie innych zespołów, bo do dobry moment na podsumowanie działalności oraz podzielenie się zarówno sukcesami, jak i tym, co jeszcze trzeba poprawić. 

Konferencja odbywa się w Trybunale Koronnym. Potrwa do godz. 15.30

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL