Nowy numer 09/2024 Archiwum

Pozbądź się nadmiaru i pomóż małej Marysi

Rusza wielka akcja pod hasłem "Uwolnij Ciucha", organizowana przez sklep IKEA oraz lubelskich wolontariuszy. Dochód z pierwszej edycji przeznaczony jest na leczenie Marysi Szlązak.

Akcja "Uwolnij Ciucha" ma być docelowo imprezą cykliczną. W pierwszej edycji zbierane są wyłącznie ubrania damskie.

Od 19 do 26 października będzie można zostawić je w sklepie IKEA Lublin, a dokładniej w szafie, która zostanie ustawiona obok Smalandii – miejsca, w którym bawią się dzieci.

Rzeczy można przynieść także w dniu głównej imprezy, 28 października, do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w godzinach od 10.00 do 12.00. Ważne, żeby odzież była w dobrym stanie, czysta, w miarę możliwości uprasowana i atrakcyjna, aby szybko znalazła nowych właścicieli.

Ubrania zostaną podzielone na modne stylizacje na dzień, na wyjście wieczorowe, do pracy, a także idealne do uprawiania sportu. Dzięki temu łatwiej będzie można znaleźć stroje odpowiadające konkretnym potrzebom.

– Akcja "Uwolnij Ciucha" to doskonała okazja, aby w prosty sposób pomóc tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Każdy ma ubrania, które nie są już mu potrzebne, ale nadal są modne i z powodzeniem mogą służyć innym. To też idealna okazja, aby zrobić remanent szafy i odświeżyć swoją garderobę, dlatego docelowo planujemy, aby akcja odbywała się dwa razy w roku – w sezonie letnim i zimowym. Chcemy, aby kobiety zrobiły coś dobrego dla innych kobiet. Wierzymy, że dzięki takim prostym gestom i hojności osób zaangażowanych w akcję możemy zmieniać rzeczywistość – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA Lublin.

Finał kampanii "Uwolnij Ciucha" odbędzie się 28 października w LCK. Sprzedaż ubrań rozpocznie się od godziny 15:00.

Uczestnicy będą mogli na bieżąco korzystać z rad stylistek, które pomogą dobrać odpowiednie stroje. Pieniądze za odzież, ale także za kawę i pyszne domowe ciasta, które będą dostępne podczas spotkania, trzeba wrzucić do specjalnej puszki, opatrzonej hasztagiem #kotekMarysi.

Ubrania będą miały cenę minimalną, jednak ideą akcji jest zebranie jak największej kwoty dla chorej dziewczynki, dlatego organizatorzy liczą na dobre serce i hojność uczestników. Każdy z nich będzie mógł indywidualnie zdecydować, jak dużą kwotę przeznaczyć na zakup konkretnej rzeczy.

Pieniądze zebrane podczas akcji przekazane będą na subkonto Marysi Szlązak, prowadzone przez Fundację „Dobroczynność” i mają zostać przeznaczone na pomóc w leczeniu dziewczynki, która przebywa w szpitalu Bambino Gesu w Rzymie. Obecnie prowadzone tam leczenie to jedyna szansa na powrót Marysi do zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy