Nowy numer 22/2020 Archiwum

Most do nieba buduje polska zakonnica na Litwie

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci towarzyszy rodzinom w najtrudniejszych momentach życia, kiedy to przychodzi choroba i śmierć dziecka. Podobną placówkę buduje na Litwie polska zakonnica, która potrzebuje pomocy.

Do tej pory na Litwie nie ma żadnego hospicjum dla dzieci. Rodziny, które stanęły przed dramatem choroby i śmierci dzieci, muszą radzić sobie same.

– Polskie doświadczenia wielu miejsc, gdzie można znaleźć wsparcie i pomoc w tym niezwykle trudnym doświadczeniu pokazują, że nie można stać obojętnie. Dlatego jakiś czas temu w Wilnie udało się stworzyć placówkę dla dorosłych, ale dzieci wciąż takiego miejsca nie mają. Do dziś pamiętam, jak do hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: „Mam raka. Pomożesz mi?” i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: „Pomogę ci”. Most do Nieba wziął się z tej prośby. I gorącego pragnienia, by miłosierdzie rozlało się z Wilna na całą Litwę, a przecież Wilno, to miejsce, gdzie Jezus objawił s. Faustynie posłanie miłosierdzia – opowiada s. Michaela Rak.

Co roku z powodu nieuleczalnych chorób umiera na Litwie ponad 120 dzieci. Dla większości rodzin oznacza to samotną batalię o ostatnie chwile swoich skarbów. Umierające dzieci nie mają swojego miejsca, gdzie mogą spędzić ostatnie dni w godnych warunkach i przyjaznym otoczeniu. Dlatego, na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, s. Michaela przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia podjęła się budowy Mostu do Nieba. W Wilnie wszyscy wiedzą, że jeżeli trzeba zrobić coś niemożliwego, to trzeba poprosić s. Michaelę.

Koszt budowy hospicjum dziecięcego to przeszło 1.200.000 euro, czyli 5.000.000 złotych. Jest to ogromne wyzwanie, ale także wezwanie do ufności Jezusowi, że On prowadzi to dzieło.

– Dlatego prosimy o wsparcie finansowe tej wyjątkowej misji. Mamy już miejsce, gdzie hospicjum stanie. Na razie to barak, w którym są garaże, ale z Bożą pomocą to miejsce stanie się mostem do nieba, który pomoże dzieciom wybrać się na drugą stronę, a ich rodzicom postara się w tej dramatycznej sytuacji okazać wsparcie – mówi s. Michaela.

Pomóc hospicjum na Litwie może każdy. Wystarczy wejść na stronę www.mostdonieba.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • pamelarosaflores
    26.10.2018 16:36
    Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej, skontaktuj się z nami. Możemy udzielić ci zdywersyfikowanej formy pożyczek na niskim poziomie. Mamy ważne zasoby finansowe, aby zaspokoić wszystkie twoje problemy finansowe. Aby dowiedzieć się więcej o zasadach finansowania, skontaktuj się ze mną poprzez e-mail. E-mail: pamelarosaflores11@gmail.com
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama