Nowy numer 22/2020 Archiwum

Inauguracja roku akademickiego w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie

Wydarzenie z udziałem metropolity lubelskiego i rektora KUL zaplanowano na niedzielę 28 października.

Według informacji dostępnych na oficjalnej stronie lubelskiego seminarium duchownego, na dzień dzisiejszy w instytucji formuje się 44 alumnów.

Program uroczystości zaplanowanej na 16.30 w auli MSD przy ul. Wyszyńskiego 6 w Lublinie rozpocznie wykonanie przez chór "Gaude Mater Polonia", następnie będą wystąpienia dr. hab. Jarosława Marczewskiego, rektora MSD w Lublinie, i ks. prof. Antoniego Dębińskiego, rektora KUL. Potem nastąpi immatrykulacja studentów.

Wykład inauguracyjny - "Niegdyś nasz obywatel, a teraz mieszkaniec niebios. Święty Stanisław Kostka w świetle wybranych dokumentów przechowywanych w Rzymie" - wygłosi ks. prof. Waldemar Turek.

Uroczystość zakończy słowo pasterskie i błogosławieństwo abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama