Nowy numer 23/2020 Archiwum

Krasnystaw: "Dziady Jesienne" i "Dziadowska Uczta" już niebawem

Skupiamy się na walorach edukacyjnych, historycznych i kulturalnych. Głównym celem inicjatywy jest upowszechnienie wiedzy o tradycyjnej obrzędowości ludowej bliskiej obyczajom przodków - tłumaczą organizatorzy.

Spektakl zostanie wystawiony 12 listopada o godzinie 19.00, w sali widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury. Przedstawienie „Dziady Jesienne – Mickiewiczowe Zaduszki” zostanie połączone z finałem warsztatów kulinarnych, które odbędą się tego samego dnia od godz. 14.00 do 18.00 pod hasłem „Dziadowska Uczta”.

– Serdecznie zapraszamy na magiczną, upiorną, zmuszającą do refleksji, muzyczną, taneczną i zabawną inscenizację wielkiego dzieła Adama Mickiewicza. Scenariusz napisany został w oparciu o drugą część „Dziadów” wybitnego poety, z odniesieniami do współczesności. Na scenie będzie można zobaczyć młodych aktorów z Krasnegostawu oraz okolic. Zatańczy Żaneta Poźniak wraz ze swoją grupą, a zaśpiewa dla nas chór Amicis – tłumaczą organizatorzy.

– Po przedstawieniu zapraszamy wszystkich zebranych gości „Dziadów Jesiennych” do degustacji potraw przygotowanych przez uczestników warsztatów kulinarnych. Każdy z przybyłych będzie mógł zgłębić wiedzę na temat słowiańskich potraw. Warsztaty realizowane są jako działanie dofinansowane z Programu Profilaktyki Miasta Krasnystaw – dodają pomysłodawcy.

Wydarzenie przygotowywane jest przez Stowarzyszenie Pod Napięciem oraz Krasnostawski Dom Kultury. – Wydarzenie jest apolityczne i nie będzie miało charakteru religijnego. Skupiamy się na walorach edukacyjnych, historycznych i kulturalnych. Głównym celem inicjatywy jest upowszechnienie wiedzy o tradycyjnej obrzędowości ludowej bliskiej obyczajom naszych przodków – akcentują organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama