Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Młodzi z parafii MB Różańcowej w Puławach zapraszają do wspólnej zabawy

Jak doświadczyć nieprzemijającej radości, którą daję Jezus Chrystus? Wystarczy dołączyć do grupy młodych wiekiem i duchem, którzy w Puławach ruszają z projektem "Talitha Kum! Obudźmy radość!".

To pierwsza tego rodzaju inicjatywa młodzieży, skupionej wokół parafii garnizonowej w Puławach.

- Wcześniej organizowaliśmy tzw. chrystoteki (zabawy taneczne), ale tym razem postanowiliśmy pójść krok dalej - wyjaśnia Jakub Chyliński, koordynator projektu "Talitha Kum! Obudźmy radość", a zarazem członek Akademii Liderów, prowadzonej przez Fundację św. Mikołaja. - Jakiś czas temu przeczytałem "List do młodych" Daniela Ange i właśnie ta lektura zainspirowała mnie do zorganizowania wydarzenia, które skierowane byłoby do wszystkich mieszkańców Puław i okolic. Chodzi o to, by zacząć ewangelizować poprzez działanie, pokazywać, że wiara jest żywa i dzielić się swoją radością - tłumaczy. 

- Dla nas, kapłanów pracujących w tej parafii, bardzo ważne jest, że inicjatywa i cała organizacja tego projektu została podjęta przez młodzież - mówi ks. Michał Kłysz, wikariusz parafii Matki Bożej Różańcowej w Puławach. - Oni wpadli na ten pomysł i sami po kolei wszystkiego dopilnowują. 

Do udziału w wydarzeniu, które zostało podzielone na kilka punktów i rozłożone w czasie, zaproszeni są wszyscy, bez względu na wiek, choć jak mówi Kuba Chyliński, "chrystoteka" skierowana jest głównie do młodych. - Za to na pozostałych imprezach każdy jest mile widziany - zaprasza koordynator projektu. 

Program "Talitha Kum! Obudźmy radość!":

17 listopada (sobota) - chrystoteka - Talitha kum! - zabawa taneczna, z czasem na chwilę modlitwy, dla ludzi młodych na plebanii kościoła, rozpoczynająca się od Mszy św. o 18.00.

22 listopada (czwartek) - koncert hip-hopowego chrześcijańskiego zespołu Muode Koty dla wszystkich mieszkańców miasta, rozpoczynający się o 18.00 w sali gimnastycznej I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach.

1 grudnia (sobota) - koncert o doświadczeniu Bożej miłości, skierowany szczególnie do małżeństw, w wykonaniu duetu Jedno Ciało o 19.00 w sali kongresowej Pałacu Czartoryskich w Puławach.

2 grudnia (niedziela) - Niedziela Ewangelizacji – w trakcie wszystkich Mszy św. w kościele Matki Bożej Różańcowej młodzież podzieli się świadectwem wiary, a o 19.00 poprowadzi modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy