Nowy numer 22/2020 Archiwum

Teatr chrześcijański - receptą na skandale na scenie

Niektórzy uważają, że na scenie można pokazać wszystko, nazywając to sztuką. Stąd teatr nie zawsze ma dobrą opinię. Tymczasem w wielu miejscach to przestrzeń prawdziwych wzruszeń i głębokich refleksji.

W mediach o spektaklach teatralnych jest najgłośniej, gdy sztuką nazywane są pokazywane na scenie skandaliczne zachowania, które wywołują zgorszenie czy oburzenie.

- Niestety, generalnie teatr nie ma dobrej opinii, co jest krzywdzące dla wielu zespołów. Pamiętam oburzenie, gdy jedna z warszawskich scen pokazała "Klątwę". Wówczas w naszej katedrze teatru i dramatu na KUL powstało przekonanie, że trzeba zrobić coś, by pokazać, że na scenie dzieją się też dobre rzeczy. Tak powstała myśl, by zaprosić do Lublina różne teatry chrześcijańskie i porozmawiać o tym, co robimy i jak docierać do jeszcze szerszej publiczności, która chce oglądać spektakle poruszające, zabawne, dające do myślenia, opowiadające o sprawach ważnych w życiu - mówi ks. Mariusz Lach, adiunkt w katedrze teatru i dramatu KUL, szef studenckiego teatru ITP.

W ubiegłym roku odbyło się na KUL pierwsze Forum Teatrów Chrześcijańskich. W tym roku spotkanie odbyło się po raz drugi.

O czym rozmawiano i jakie wnioski wyciągnięto, będzie można przeczytać w 48 numerze "Gościa Lubelskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama