GN 21/2020 Archiwum

Akt profanacji w lubelskim kościele oo. kapucynów na Poczekajce

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Godzinie Łaski zło pokazało swoje oblicze.

- Właśnie miałem rozpoczynać nabożeństwo o godz. 12, kiedy zobaczyłem kobietę na stopniach przed ołtarzem, która nieco nieporadnie próbowała inicjować pieśń "Czarna Madonno" - opowiada o. Mirosław Ferenc, proboszcz parafii na Poczekajce.

- Ponieważ wiedziałem, że nie ma w tym czasie organisty, pomyślałem, że ktoś sam rozpoczął śpiew, choć wydało mi się dziwne, że robi to na środku kościoła. Po dłuższej chwili, gdy chciałem rozpocząć już modlitwę, poprosiłem tę panią o zakończenie śpiewu. Niestety, bez rezultatu. Prosiłem jeszcze kilka razy, kiedy ona w pewnym momencie prosto do mikrofonu krzyknęła bardzo dziwnym głosem: milcz! 

Gdy bracia kapucyni chcieli do niej podejść, by ją usunąć z prezbiterium, kobieta nagle szybko podbiegła i z wielką siłą zamachnęła się na stojącą na podwyższeniu figurkę Matki Bożej Fatimskiej.

- Figura spadła, potłukła się głowa i ręce - mówi o. Ferenc. - Ludzie zaczęli płakać. Ciężko opisać to doświadczenie.

Kobieta rzuciła się do ucieczki, ale została zatrzymana. - My widzimy w tym akt demoniczny - stwierdza o. proboszcz. - W najbliższy czwartek po Mszy św. o godz 18 odbędzie się nabożeństwo ekspiacyjne za profanację figurki. 

Figura Matki Bożej Fatimskiej w lubelskim kościele o. kapucynów na Poczekajce była od przeszło 20 lat.

- Została przywieziona z Fatimy. Niestety nie da się jej już skleić - mówi o. Mirosław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • ciociaklocia
  11.12.2018 11:48
  To może być choroba psychiczna (być może pierwsza jej manifestacja), ale widzimy, że lepiej poinformowani już przejrzeli jej serce i dostrzegli INTENCJĘ dokonania profanacji.
  doceń 22
 • marina
  11.12.2018 20:28
  Przeciez to tylko troche tworzywa ,zawsze mozna przywiezdz drugą a nie z prawdopodobnie z chora kobietą laczyc szatana i niewiadomo co jeszcze a może na stos..
  doceń 27
 • beata
  11.12.2018 23:14
  Na Poczekajce jest Egzorcysta, być może były wstępne egzorcyzmy, które można odprawiać, zanim się wykluczy chorobę psychiczną, a które jednak coś pokazały. Może być choroba psychiczna i może być opętana, najważniejsze, to modlić się za kobietę.
  doceń 5
 • Mędrzec
  15.12.2018 15:27
  Niestety pokazuje to zabobonną twarz naszego Kościoła. Nabożeństwo nie będzie skuteczne, bo figurka to tylko figurka. Zamiast naukowo stwierdzić czy ktoś nie jest chory ksiądz od razu straszy piekłem i opętaniami :( W sumie Bóg w Dekalogu zakazuje modlić się do figurek.
  doceń 23

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama