Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Puławy: Odsłonięto i poświęcono ważny dla społeczności pomnik

16 grudnia odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem pomnika upamiętniającego rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, zorganizowane przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” Grupy Azoty Puławy S.A.

Obchody rozpoczęła Msza św. w parafii Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach, której przewodniczył abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Podczas homilii mówił o pokoju, który daje Chrystus. Głosił, że „Kościół w Polsce zachęca w roku liturgicznym, który rozpoczął się w pierwszą niedzielę Adwentu do tego, byśmy w mocy Bożego Ducha czuli się posłani do pełnia zadań w ojczyźnie i Kościele”.

- Mamy tak jak św. Jan Chrzciciel przygotowywać drogi Chrystusowi do ludzkich serc, prostować kręte ścieżki, wypełniać doliny i równać pagórki, nie powiększać podziałów jakie są, ale je zasypywać po to, aby wszyscy ludzie ujrzeli zbawienie Boże - mówił metropolita lubelski.

Puławy: Odsłonięto i poświęcono ważny dla społeczności pomnik   Podczas poświęcenia pomnika Wiktoria Winnicka Bezpośrednio po Mszy św. uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik, który znajduję się przy Grupie Azoty Puławy, gdzie odbyła się druga część obchodów. Odśpiewano hymn narodowy, a z przemówień zgromadzeni mogli dowiedzieć się o historii strajku, który odbywał się w puławskich zakładach. Nie zabrakło słów uznania dla działaczy wolnościowych. Po przemówieniach abp Stanisław Budzik pobłogosławił pomnik. Kolejnym punktem obchodów było przekazanie Komisji Międzyzakładowej krzyża strajkowego przez Jana Okonia, po czym uczestnicy spotkania złożyli wieńce pod pomnikiem. W uroczystości wzięli udział przedstawiciel władz państwowych i lokalnych, związkowcy, przedstawiciele licznych organizacji oraz szkół i mieszańcy Puław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL