Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Abp Budzik: Nieskończony jest Bogiem bliskim każdemu człowiekowi

Podczas Mszy św. pasterskiej w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie, metropolita lubelski wyjaśniał głęboką teologię Bożego Narodzenia.

Abp Stanisław Budzik przewodniczył Mszy św. pasterskiej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie. Przypomniał w ramach homilii o historii i sensie kolędy „Cicha noc”, która po raz pierwszy została wykonana w małej alpejskiej wiosce dwieście lat temu. - Pośrodku najdłuższej nocy w ciągu roku liturgia Kościoła uobecnia radosną nowinę o Bożym Świetle, które zajaśniało wszystkim ludziom - mówił abp Budzik.

Podkreślał, że Wcielenie Syna Bożego sprawia, iż człowiek nie może powiedzieć, że jego los nie obchodzi Boga, że Bóg nie rozumie jego egzystencji. - Jest to Noc radości, ponieważ od teraz i na zawsze Bóg Odwieczny, Nieskończony - jest Bogiem z nami. Nie jest daleki. Nie musimy Go poszukiwać na orbitach niebiańskich lub w jakiejś mistycznej idei. Jest blisko, bo stał się człowiekiem. I nigdy nie odłączy się od naszego człowieczeństwa, które uczynił swoim - podkreślał metropolita lubelski.

Msza św. pasterska w parafii św. Maksymiliana Kolbego była transmitowana przez Radio Lublin.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy