Nowy numer 08/2020 Archiwum

Abp Budzik: Nieskończony jest Bogiem bliskim każdemu człowiekowi

Podczas Mszy św. pasterskiej w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie, metropolita lubelski wyjaśniał głęboką teologię Bożego Narodzenia.

Abp Stanisław Budzik przewodniczył Mszy św. pasterskiej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie. Przypomniał w ramach homilii o historii i sensie kolędy „Cicha noc”, która po raz pierwszy została wykonana w małej alpejskiej wiosce dwieście lat temu. - Pośrodku najdłuższej nocy w ciągu roku liturgia Kościoła uobecnia radosną nowinę o Bożym Świetle, które zajaśniało wszystkim ludziom - mówił abp Budzik.

Podkreślał, że Wcielenie Syna Bożego sprawia, iż człowiek nie może powiedzieć, że jego los nie obchodzi Boga, że Bóg nie rozumie jego egzystencji. - Jest to Noc radości, ponieważ od teraz i na zawsze Bóg Odwieczny, Nieskończony - jest Bogiem z nami. Nie jest daleki. Nie musimy Go poszukiwać na orbitach niebiańskich lub w jakiejś mistycznej idei. Jest blisko, bo stał się człowiekiem. I nigdy nie odłączy się od naszego człowieczeństwa, które uczynił swoim - podkreślał metropolita lubelski.

Msza św. pasterska w parafii św. Maksymiliana Kolbego była transmitowana przez Radio Lublin.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama