Lubelska kontrola escape roomów

W województwie lubelskim skontrolowano 14 escape roomów, w których wykryto 62 nieprawidłowości. W tej sprawie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek w trybie pilnym zwołał naradę, w której uczestniczyli m.in. komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Grzegorz Alinowski, komendant wojewódzki policji w Lublinie insp. Robert Szewc i wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Dariusz Balwierz.
 
- Wszystko jest pod ścisłą kontrolą Państwowej Straży Pożarnej. Bardzo dziękuję za pomoc policji. Escape roomy nie są działalnością gospodarczą, która byłaby identyfikowana z uwagi na zezwolenia czy inne dokumenty. W województwie lubelskim mamy siedemnaście takich lokali, z czego trzy są zamknięte.  Co ciekawe, po tym olbrzymim dramacie zainteresowanie tymi obiektami wzrosło. Dlatego nasze służby, policja i straż pożarna, będą w pełnej gotowości. Pan komendant polecił dzielnicowym, aby na bieżąco to kontrolowali, bo jak się okazuje, jest to gra bardzo niebezpieczna, jeśli lokale są niedostosowane do przepisów, które mówią o zabezpieczeniu przeciwpożarowym. Wiele tych obiektów funkcjonuje w spartański sposób. Tym bardziej te kontrole będą bardziej wnikliwe. Przypadek Koszalina pokazuje, że kontrole były potrzebne. W naszym regionie pokazują to 62 nieprawidłowości wykryte przez straż pożarną w zakresie niedostatecznego zabezpieczenia przeciwpożarowego i 14 nieprawidłowości w zakresie ewakuacji w tych czternastu skontrolowanych lokalach – wyjaśniał wojewoda lubelski.
 
Jedynym tego typu obiektem w woj. lubelskim, w którym kontrola straży nie wykazała żadnych nieprawidłowości, był escape room znajdujący się na terenie Zoomu Natury w Janowie Lubelskim, którym zarządza miasto.
 
Oprócz  zabezpieczeń przeciwpożarowych pokojów-zagadek, funkcjonujących na terenie woj. lubelskiego, podczas posiedzenia omówione zostały: kontrola realizacji obowiązku zapewnienia przez właścicieli i zarządców obiektów wielkopowierzchniowych, budynków użyteczności publicznej oraz budynków zamieszkania zbiorowego bezpiecznego użytkowania obiektów, ze szczególnym uwzględnieniem odśnieżania dachów i elementów elewacji budynków,a także realizacja przedsięwzięć związanych z zapewnieniem przejezdności dróg krajowych i wojewódzkich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..