Nowy numer 7/2019 Archiwum

Ludzie nie wierzą w szatana - to jego największe osiągnięcie

Egzorcysta ks. infułat Jan Pęzioł przekonuje, że diabeł potrafi zawiązać umysł człowieka.

Ksiądz Jan ma blisko 90 lat. Egzorcystą jest od lat 17. Każdego dnia większość swojego czasu spędza w kaplicy, w której znajduje się cudowna figura Matki Bożej Kębelskiej. To tam, u stóp Matki, wyrzuca z ludzi złe duchy. 

Do ks. Jana codziennie przyjeżdżają ci, którzy potrzebują pomocy. - To ludzie z całej Polski - mówi egzorcysta. - Każdego dnia mam zapisane przynajmniej dwie osoby. Nie umawiam więcej, bo wiem, że i tak ktoś się trafi bez zapowiedzi, komu nie będę mógł odmówić modlitwy. 

Najczęściej do egzorcysty przybywają ci, którzy kiedykolwiek mieli doświadczenie z okultyzmem. - To straszne zło. Dziś przyjechała do mnie kobieta, która od lat próbuje się wyzwolić z praktyk okultystycznych i nie może. Zniewolona i poraniona przez szatana. Egzorcyzm trwał dwie godziny. 

Duchowny opowiada, że wielokrotnie miał do czynienia ze studentami, którzy przyjeżdżali do niego po pomoc. - Ich problem polegał na tym, ze nagle przestali móc cokolwiek zapamiętać. Uczyli się, ale bez żadnego skutku. Nie mogli zdać żadnego egzaminu. Po jednym egzorcyzmie wszystko minęło. 

Choć wielu myśli, że do Wąwolnicy ludzie przyjeżdżają prosić Matkę Bożą jedynie o uzdrowienie fizyczne, to jak przekonuje ks. Jan, bardzo wiele osób potrzebuje uzdrowienia duchowego. - Często się zdarza, że podczas nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie, które odprawiane są w każdą czwartą sobotę miesiąca, w kościele słychać wielki krzyk. Muszę wtedy podejść i powiedzieć: "W Imię Jezusa mówię ci, milcz!". Później, po nabożeństwie, odbywa się egzorcyzm. 

Ks. Jan zwraca uwagę, że dzisiejszym wielkim zwycięstwem szatana jest fakt, że ludzie przestają w niego wierzyć. - Wielu do kościoła chodzi, mówi, że wierzy w Pana Boga, ale nie wierzy w szatana. Tak im umysły pozawiązywał - stwierdza kapłan. - Bo on tak potrafi. Wtedy ludzie prawdy nie widzą. 

Duchowny ze złym walczy wytrwałą modlitwą. - Mam taki rytualny modlitewnik - mówi - ale tak naprawdę szatan najbardziej boi się Różańca. - Pamiętam kiedyś, jak zadzwoniła do mnie pani Elżbieta z Irlandii. Bardzo męczył ją zły duch. Długo się modliłem i nic. W końcu zacząłem odmawiać Różaniec. Najpierw pierwszą, potem drugą i trzecią część. Przy czwartej usłyszałem grubym głosem wypowiedziane: przestań! Modliłem się dalej. Doszedłem do piątej  i wtedy zły krzyknął, że już dłużej tego nie wytrzyma, i że już wychodzi. 

Ks. Jan mimo podeszłego wieku cieszy się dobrym zdrowiem i jest otwarty na pomoc każdemu człowiekowi. - Dopóki tylko będę mógł, to będę te złe duchy wyrzucał - podkreśla z mocą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Tomaszszcz
  17.01.2019 16:49
  O. Amorth: Mam nadzieję, że księża uwierzą, że dramatyczna rzeczywistość diabła istnieje.

  Powołana z inicjatywy o. Gabierele Amortha, głównego egzorcysty Stolicy Apostolskiej, organizacja musiała czekać ponad 20 lat, by zyskać oficjalne i prawne zarazem poparcie Watykanu. To jednak szalenie ważny krok Stolicy Apostolskiej, szczególnie w kontekście coraz głośniejszych tendencji z niektórych krajów (m.in. także z Polski), by ograniczać zadania i statusy egzorcystów.

  Przewodniczący Aie, o. Gabriele Amorth, główny egzorcysta Watykanu, ma nadzieję, że „wreszcie księża, którzy z przymrużeniem oka bądź z niesłusznym lekceważeniem odnosili się do posługi egzorcystów, wreszcie uwierzą i zdadzą sobie sprawę, że dramatyczna rzeczywistość diabła istnieje naprawdę”.

  Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów zrzesza dziś ponad 250 kapłanów z 30 narodowości
  doceń 5
 • Tomaszszcz
  17.01.2019 20:46
  Książki o Gabriele są z imprimatur Kurii mertopolitalnej w Częstochowie i wydawnictwo Świętego Pawła , książkę Tajemnice egzorcysty również wydała edycja Świętego Pawła w roku ubiegłym.
 • Tomaszszcz
  18.01.2019 14:05
  PANIE DREMOR czemu Pan tak kłamie? Przez ponad 80 lat swego życia O Amorth3 uwolnił od złego tysiące ludzi! Watykan uznał Jego Stowarzyszenie dzięki któremu w wielu diecezjach na świecie są egzorcysci. To był bardzo bardzo pokorny kapłan Cały w Rękach Maryi. Skąd w Panu tyle zła? Bardzo proszę o przeczytanie książki Tajemnice EGZORCYSTY, Spedycja Św Pawła 2018rok aby Pan w ciszy własnego serca i w spokoju tą książkę tego pokornego kapłana przeczytal i obejrzał w internecie filmy z udziałem pokornego sługi Bożego. Z góry dziekuje.
 • gość
  21.01.2019 11:19
  Jednym z największych osiągnięć szatana jest to, że ludzie nie wierzą w objawienia, w których (najczęściej) Maryja przestrzega ludzi i daje im różne polecenia jak walczyć z wpływami szatana. Nawet w Kościele mamy tzw. "swąd szatana". Tym określeniem posłużył się papież Paweł VI.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL