Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zespół Pieśni i Tańca powstaje na KUL. Niebawem rozpoczną się przesłuchania

Pod koniec lutego odbędą się przesłuchania kandydatów do trzech sekcji: taniec, śpiew, instrumenty. Zgłaszać się mogą studenci lubelskich uczelni, absolwenci i licealiści.

Do tworzonego Zespołu Pieśni i Tańca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego poszukiwane są osoby, w których życiu muzyka, śpiew i taniec zajmują szczególne miejsce. - Osoby obdarzone wrażliwością i pasją, otwarte, komunikatywne, potrafiące pracować w grupie. Mile widziane będą osoby ze zdolnościami aktorskimi czy doświadczeniem zdobytym w zespołach tanecznych, chórach czy grupach muzycznych - informują organizatorzy.

Rekrutacja do trzech sekcji - taniec, śpiew, instrumenty - poprzedzona zostanie przesłuchaniami 27 i 28 lutego o godz. 19. Będą się one odbywać w auli im. Stefana Wyszyńskiego w gmachu głównym KUL, przy Al. Racławickich 14. Osoby do sekcji wokalnej i instrumentalnej proszone są o przygotowanie utworu do prezentacji. Zgłaszać się mogą na przesłuchania studenci KUL oraz innych uczelni, licealiści, czy absolwenci.

Więcej informacji można uzyskać u kierownik artystycznej zespołu Barbary Brzozowskiej, pod nr. tel.: 693 270 927.

Zespołu Pieśni i Tańca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego jest pomysłem rektora – ks. prof. Antoniego Dębińskiego, który chce, aby stworzenie zespołu było krokiem w drugie stulecie tej uczelni. Ideą rektora jest również to, by studenci – zarówno z Polski, jak i Ukrainy – nawiązali więź z uczelnią, ale by również pozostali w Lublinie.

Wiadomo już, że próby odbywać się będą trzy razy w tygodniu. Pierwszy koncert planowany jest na 28 czerwca 2019 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest jednocześnie świętem patronalnym KUL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy