Nowy numer 4/2023 Archiwum

Alicja Mazurek jest w śpiączce. Lublin chce ją obudzić

Dokładnie rok temu w tragicznym wypadku w centrum Lublina zginął Olaf, członek zespołu Guadalupe. Jadąca z nim 18-letnia Alicja przeżyła, ale cały czas jest w śpiączce. W walkę o jej powrót do zdrowia włącza się cały Lublin.

Alicja jest uczennicą Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. 19 lutego 2018 r. jechała samochodem z kolegą ze wspólnoty Guadalupe. Auto z dużą prędkością uderzyło w wiadukt przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Kierowca zginął na miejscu. Ali lekarze także nie dawali wielkich szans na przeżycie. 

Wypadek dwojga młodych ludzi wstrząsnął Lublinem. Przyjaciele i znajomi Alicji natychmiast przygotowali specjalny grafik modlitewny. Trwali w szpitalu dzień i noc, modląc się w kaplicy za jej życie i zdrowie. Ala przeżyła kilka operacji. Wszystkie były wspierane modlitwą. 

Dziewczyna po leczeniu w lubelskim szpitalu trafiła w kwietniu do warszawskiej kliniki "Budzik". Od tamtego czasu jej stan nie uległ zmianie. 

Choć od wypadku minął rok, ludzie ciągle pamiętają o Ali nie tylko w Lublinie, ale też w różnych miejscach kraju i świata. Modlą się o jej powrót do zdrowia, rozpoczęli także organizację wydarzeń, z których dochód może pomóc w rehabilitacji nastolatki.  

- Zawiązała się inicjatywa pod hasłem "Wstawaj Alicja", której celem będzie organizacja różnego rodzaju akcji mających na celu wsparcie Ali i jej rodziny - wyjaśnia Aleksandra Burdan z Komitetu Społecznego na rzecz działań dla Alicji Mazurek. - Wiemy, że teraz najbardziej Ala potrzebuje intensywnej rehabilitacji. 

Już teraz w ramach akacji Fundacja Lubartowska 77 organizuje eventy, które zachęcają cały Lublin do włączenia się we wsparcie Ali.

Do 24 lutego w Galerii Olimp trwa kiermasz książki - tego dnia specjalnie dla Ali w Olimpie zaprezentują się lubelscy muzycy oraz sportowcy. Natomiast już 2 marca o godz. 17 w siedzibie fundacji będzie można zobaczyć spektakl "Zmiany", przygotowany przez LUB Dramę, a 3 marca lubelscy restauratorzy także na Lubartowskiej 77 będą gotować specjalnie dla Alicji. 

Kolejne akcje, jak mówi A. Burdan, są już w planie. Zbiórkę na pomoc dla Alicji prowadzi także Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Wpłaty można kierować na numer konta: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „Leczenie Alicji”. 

Lublin nie ustaje również w modlitwach o zdrowie dziewczyny. Już dziś w rocznicę wypadku w kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz. 19 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uzdrowienia Alicji, a po niej także modlitwa różańcowa.

W każdą środę w archikatedrze lubelskiej w Mszy św. zbiorowej jedną z intencji będzie prośba do Matki Bożej Płaczącej o zdrowie dla Alicji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy