Nowy numer 23/2020 Archiwum

Alicja Mazurek jest w śpiączce. Lublin chce ją obudzić

Dokładnie rok temu w tragicznym wypadku w centrum Lublina zginął Olaf, członek zespołu Guadalupe. Jadąca z nim 18-letnia Alicja przeżyła, ale cały czas jest w śpiączce. W walkę o jej powrót do zdrowia włącza się cały Lublin.

Alicja jest uczennicą Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. 19 lutego 2018 r. jechała samochodem z kolegą ze wspólnoty Guadalupe. Auto z dużą prędkością uderzyło w wiadukt przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Kierowca zginął na miejscu. Ali lekarze także nie dawali wielkich szans na przeżycie. 

Wypadek dwojga młodych ludzi wstrząsnął Lublinem. Przyjaciele i znajomi Alicji natychmiast przygotowali specjalny grafik modlitewny. Trwali w szpitalu dzień i noc, modląc się w kaplicy za jej życie i zdrowie. Ala przeżyła kilka operacji. Wszystkie były wspierane modlitwą. 

Dziewczyna po leczeniu w lubelskim szpitalu trafiła w kwietniu do warszawskiej kliniki "Budzik". Od tamtego czasu jej stan nie uległ zmianie. 

Choć od wypadku minął rok, ludzie ciągle pamiętają o Ali nie tylko w Lublinie, ale też w różnych miejscach kraju i świata. Modlą się o jej powrót do zdrowia, rozpoczęli także organizację wydarzeń, z których dochód może pomóc w rehabilitacji nastolatki.  

- Zawiązała się inicjatywa pod hasłem "Wstawaj Alicja", której celem będzie organizacja różnego rodzaju akcji mających na celu wsparcie Ali i jej rodziny - wyjaśnia Aleksandra Burdan z Komitetu Społecznego na rzecz działań dla Alicji Mazurek. - Wiemy, że teraz najbardziej Ala potrzebuje intensywnej rehabilitacji. 

Już teraz w ramach akacji Fundacja Lubartowska 77 organizuje eventy, które zachęcają cały Lublin do włączenia się we wsparcie Ali.

Do 24 lutego w Galerii Olimp trwa kiermasz książki - tego dnia specjalnie dla Ali w Olimpie zaprezentują się lubelscy muzycy oraz sportowcy. Natomiast już 2 marca o godz. 17 w siedzibie fundacji będzie można zobaczyć spektakl "Zmiany", przygotowany przez LUB Dramę, a 3 marca lubelscy restauratorzy także na Lubartowskiej 77 będą gotować specjalnie dla Alicji. 

Kolejne akcje, jak mówi A. Burdan, są już w planie. Zbiórkę na pomoc dla Alicji prowadzi także Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Wpłaty można kierować na numer konta: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „Leczenie Alicji”. 

Lublin nie ustaje również w modlitwach o zdrowie dziewczyny. Już dziś w rocznicę wypadku w kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz. 19 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uzdrowienia Alicji, a po niej także modlitwa różańcowa.

W każdą środę w archikatedrze lubelskiej w Mszy św. zbiorowej jedną z intencji będzie prośba do Matki Bożej Płaczącej o zdrowie dla Alicji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • RBN
  09.03.2019 23:40
  Takich Alicji jest pewnie bardzo dużo w Polsce. Szkoda, że pomoc na taką skalę otrzymuje tylko jedna. Szkoda, że artykuł nie podaje, czym się wsławiła, że udało jej się postawić na baczność cały Lublin. Niestety, nie mogę współczuć z Alą, ponieważ bardzo żal mi osób, które są w podobnej sytuacji, ale na takie wsparcie liczyć nie mogą.
  doceń 0
 • A
  15.03.2019 10:53
  .
  doceń 1
 • eSKa
  22.03.2019 07:50
  "Niestety, nie mogę współczuć z Alą,"
  Ani po polsku to napisane, ani po chrześcijańsku pomyślane.
  doceń 0
 • Mo
  02.04.2019 19:20
  Widocznie czymś zasłozyla skoro cały Lubin i nie tylko bo i świat za nią stoi. Jeżeli nie miałeś okazji jej poznać bardzo proszę o nie wypowiadanie się.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama