Nowy numer 44/2020 Archiwum

Lubartów będzie gospodarzem Zjazdu Dużych Rodzin

To już pewne, że tegoroczny Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się na Lubelszczyźnie. W Lubartowie podpisano odpowiednie dokumenty i można zacząć przygotowania do czerwcowego spotkania.

Prezes Związku Dużych Rodzin Trzy Plus Joanna Krupska podpisała porozumienie z Ewą Zybałą - starostą lubartowskim oraz Krzysztofem Paśnikiem - burmistrzem miasta Lubartów o organizacji Zjazdu Dużych Rodzin w dniach od 14 do 16 czerwca 2019 roku w Lubartowie.

Hasło tegorocznego zjazdu brzmi: "Dumni z rodziny".

- Ogólnopolskie Zjazdy Dużych Rodzin to wielkie, trzydniowe święta radości, koncertów i spotkań, w których co roku uczestniczy ponad 1000 osób. To okazja do pokazania dużych rodzin, tego jak sobie radzą, wymiany doświadczeń oraz łamania stereotypu, że duże rodziny to patologia - mówi Bożena Pietras przewodnicząca ZDR w Lublinie.

W 2019 roku powiat lubartowski i miasto Lubartów przyjmie 120 dużych rodzin z całej Polski.

Dla rodzin z różnych stron, którzy Lubelszczyzny nie znają, będzie to też okazja do zobaczenia i poznania naszego regionu.

Dla gości organizatorzy przygotowują w Lubartowie atrakcyjny program: rodzinne biesiadowanie podczas wieczoru otwarcia, rozmaite warsztaty dla dzieci i rodziców, atrakcje kulturalne i koncerty, spotkanie ze specjalistami i zaproszonymi gośćmi panelu gospodarczego.

Gospodarze, przygotowując się na przyjecie 120 rodzin z całej Polski, organizują miejsca noclegowe u okolicznych rodzin oraz w ośrodkach turystycznych.

Pierwszy Zjazd Dużych Rodzin miał miejsce w Grodzisku w 2013 roku, kolejne w Lublinie (2014), Łowiczu (2015), Gnieźnie (2016), Nysie (2017), Szczecinie (2018).

W Lubartowie działa koło ZDR3plus. Od 2015 roku funkcjonuje także Lubartowska Karta Dużej Rodziny 3+ i Rodziny Zastępczej, która została przyjęta na posiedzeniu Rady Miasta Lubartów w 2013 roku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama