Nowy numer 22/2020 Archiwum

Fałszywe zawiadomienia o kontroli skarbowej

Mieszkańcy Lublina otrzymują e-maile z zawiadomieniami o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej. Urząd skarbowy ostrzega przed otwieraniem załączników.

Wiadomości o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej otrzymują przedsiębiorcy, ale też osoby prywatne, choć w treści mowa jest o kontroli firmy. 

W e-mailu zawarta jest informacja, że urzędnicy kontrolujący w określonym terminie nie zastali nikogo w siedzibie firmy, w związku z tym proszą o przygotowanie wszystkich dokumentów wymienionych w załączonym do maila pliku - w formacie rar. - na kolejną kontrolę. Jest także podana data tej kontroli. 

E-mail podpisany jest przez fałszywego inspektora kontroli skarbowej Mariana Jakubowskiego. 

Urzędnicy przestrzegają przed otwieraniem załączników i klikaniem w jakiekolwiek linki. Urząd skarbowy nie wysyła informacji o wszczęciu kontroli skarbowej pocztą elektroniczną. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama