Nowy numer 12/2019 Archiwum

Uratujesz mu życie?

Jacek Kudła jest radnym gminy Wólka. Jest też sołtysem Rudnika. Od lat działa na rzecz lokalnej społeczności. Teraz szuka dawcy szpiku − genetycznego bliźniaka.

Pan Jacek ma 49 lat i troje dzieci. Przez wiele lat pracował w sklepie E.Leclerc przy ul. Zana w Lublinie. Dziś jego codzienność to szpital, ale jak mówi Renata Kudła, jego żona, gdyby tylko znalazł się dawca, mógłby natychmiast zostać poddany przeszczepowi.

O tym, że jest chory na ostrą białaczkę szpikową, dowiedział się w październiku 2018 roku. − Mąż przeszedł szereg specjalistycznych badań, które w końcu wykazały powód słabych wyników morfologii. Okazało się, że jest chory na nowotwór krwi i tak naprawdę jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku − mówi pani Renata. − Niestety nikt z rodziny nie zakwalifikował się jako dawca, dlatego też rozpoczęliśmy poszukiwania potencjalnego dawcy przez Fundację DKMS.

Dostępne jest 21% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL