GN 21/2020 Archiwum

Ks. Stanisław Stępień po 16 latach pożegnał się z parafią Rybitwy

To były dobre lata budowania wspólnoty i wielu działań duszpasterskich. Parafianie w niedzielę 17 marca dziękowali swojemu proboszczowi za wszystko, czego przez minione lata od niego doświadczyli.

Ksiądz kan. Stanisław Stępień pożegnał się z parafią Rybitwy, w której posługę duszpasterską pełnił przez ostatnich kilkanaście lat. Odwiedzając go kilka lat temu, przy okazji opisywania w "Gościu Lubelskim" parafii naszej archidiecezji, usłyszeliśmy:

- Z moich doświadczeń jako kapłana wynika, że zaraz po Panu Bogu trzeba stawiać na człowieka. Inwestycja w ludzi - swego czasu, zainteresowania, okazanego zaufania, życzliwości - jest najlepszą z możliwych. To z ludzi buduje się wspólnotę, która może na siebie liczyć. Odkąd jestem proboszczem w Rybitwach, niemal każdego dnia doświadczam pomocy i życzliwości parafian. Razem z nimi udało się nam wykonać wiele prac w parafii, które po ludzku wydawały się niemożliwe do zrealizowania. Kiedy jednak cała wspólnota zawierzyła dzieło Panu Bogu, prosząc Go o pomoc i sama włożyła wszystkie swoje siły w realizację najtrudniejszych zamierzeń, zawsze się udało. Jestem za to wdzięczny ludziom z mojej parafii, że nigdy nie odmawiają, gdy trzeba pomóc i że traktują kościół jako ich własność. Tak powinno być - mówił ks. Stanisław.

Przez lata posługi w parafii Wszystkich Świętych w Rybitwach ks. kan. Stanisław Stępień zjednał sobie parafian, stworzył z nimi wspólnotę. Wykonał z wiernymi wiele niezbędnych prac duszpasterskich i gospodarczych, które będą widoczne przez długie lata. Zbudowano m.in. i urządzono nową plebanię, ocieplono kościół, wymieniono posadzkę i zainstalowano ogrzewanie podłogowe. Teraz swą duszpasterską posługę ks. Stanisław pełnił będzie w parafii w Kurowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama