Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Czym żyje archidiecezja? Konferencja księży dziekanów

Bieżące sprawy z życia Kościoła powszechnego oraz lokalne wydarzenia w diecezji są tematem konferencji księży dziekanów, która odbywa się w auli Caritas w Lublinie.

Konferencje księży dziekanów w naszej diecezji odbywają się zazwyczaj trzy razy w roku. To spotkania, podczas których przekazywane są informacje z posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski, a także omawiane bieżące sprawy diecezji, program duszpasterski i inne zagadnienia w zależności od tego, co dzieje się aktualnie w Kościele.

W konferencji uczestniczą dziekani i wicedziekani z diecezji, a następnie w swoich dekanatach przekazują pozostałym kapłanom uzyskane informacje.

Biskupi obecni na konferencji.   Biskupi obecni na konferencji.
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Tym razem tematy poruszone podczas konferencji dotyczyły m.in. zakończonego właśnie Synodu Młodych Archidiecezji Lubelskiej. O wnioskach, jakie płyną z tego spotkania, mówił zebranym ks. Adam Bab, wikariusz biskupi ds. młodzieży. Zostały także omówione wakacyjne wyjazdy dla młodzieży na oazy, funkcjonowanie  chóru chłopięcego archidiecezji lubelskiej, liturgicznej służby ołtarza, Centrum Jana Pawła II oraz projektu ewangelizacyjnego "Źródło".

Jednym z tematów były także przygotowania do Synodu Archidiecezji Lubelskiej, jaki planowany jest w najbliższym czasie. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu diecezji. Do tej pory w historii archidiecezji lubelskiej odbyły się dwa takie synody. Pierwszy w okresie międzywojennym, drugi w 1985 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy