GN 21/2020 Archiwum

Czym żyje archidiecezja? Konferencja księży dziekanów

Bieżące sprawy z życia Kościoła powszechnego oraz lokalne wydarzenia w diecezji są tematem konferencji księży dziekanów, która odbywa się w auli Caritas w Lublinie.

Konferencje księży dziekanów w naszej diecezji odbywają się zazwyczaj trzy razy w roku. To spotkania, podczas których przekazywane są informacje z posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski, a także omawiane bieżące sprawy diecezji, program duszpasterski i inne zagadnienia w zależności od tego, co dzieje się aktualnie w Kościele.

W konferencji uczestniczą dziekani i wicedziekani z diecezji, a następnie w swoich dekanatach przekazują pozostałym kapłanom uzyskane informacje.

Biskupi obecni na konferencji.   Biskupi obecni na konferencji.
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Tym razem tematy poruszone podczas konferencji dotyczyły m.in. zakończonego właśnie Synodu Młodych Archidiecezji Lubelskiej. O wnioskach, jakie płyną z tego spotkania, mówił zebranym ks. Adam Bab, wikariusz biskupi ds. młodzieży. Zostały także omówione wakacyjne wyjazdy dla młodzieży na oazy, funkcjonowanie  chóru chłopięcego archidiecezji lubelskiej, liturgicznej służby ołtarza, Centrum Jana Pawła II oraz projektu ewangelizacyjnego "Źródło".

Jednym z tematów były także przygotowania do Synodu Archidiecezji Lubelskiej, jaki planowany jest w najbliższym czasie. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu diecezji. Do tej pory w historii archidiecezji lubelskiej odbyły się dwa takie synody. Pierwszy w okresie międzywojennym, drugi w 1985 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama