GN 21/2020 Archiwum

Abp Ryś: Post sam w sobie nie ma sensu

Drugi dzień rekolekcji na KUL z abp. Grzegorzem Rysiem - analiza orędzia papieża Franciszka na Wielki Post.

Kolejny dzień rekolekcji abp. Rysia upłynął pod znakiem rozważań wokół papieskiego orędzia wielkopostnego.

Arcybiskup przypomniał, że post jest czasem oczekiwania, uświadamia nam jakieś konkretne pragnienie. - Po to podejmujemy praktykę postu, by sobie zadać pytanie, co nas jest w stanie zaspokoić, czego potrzebujemy, by być nasyconymi - tłumaczył rekolekcjonista. - Dobrze jest odmówić sobie pożywienia, żeby poczuć głód. Wtedy w człowieku odradza się pytanie, na co czeka.

Łódzki metropolita podkreślał, że post budzi w nas pytanie o oczekiwania. - Sam w sobie post nie ma sensu - przekonywał. - Bo post to nie jest dieta. Ma nam uświadomić nasz głód i nasze oczekiwanie. Post się nie tłumaczy sam przez siebie.

Naszym największym oczekiwaniem jest - jak wyjaśniał abp Ryś za papieżem Franciszkiem - pełnia zbawienia.

Cała nauka abp. Rysia:
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama