GN 21/2020 Archiwum

Co dziś znaczy przykazanie "nie zabijaj"? Dzień skupienia dla młodych

Jak rozumieć przykazania Boże? Czy wraz ze zmieniającymi się czasami nabierają innego znaczenia? Jak kształtować swoje życiowe wybory, słuchając Pana Boga? Na te pytania odpowiedzą ksiądz i psycholog podczas spotkania z cyklu "10 słów Boga".

Kolejne z cyklu spotkań zatytułowanych "10 słów Boga" odbędzie się w  najbliższą sobotę 23 marca w domu sióstr wynagrodzicielek Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lublinie.

- Zaproszony może czuć się każdy, kto chce przyjrzeć się lepiej sobie samemu i posłuchać tego, co Bóg ma nam do powiedzenia. Zapraszamy młodzież licealną, studentów i pracujących, którzy potrzebują rozeznania swojego życiowego powołania. Dlatego nasze dni skupienia łączą dwie sfery i prowadzone są przez psychologa i kapłana - mówią siostry.

To ma być czas nie tylko spotkania z Panem Bogiem, ale i możliwość uporządkowania sobie różnych spraw, znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania, których w życiu młodych ludzi nigdy nie brakuje.

- Prowadzimy rodzinny dom dziecka, w którym pomagają nam młodzi wolontariusze. Widząc nasze spotkania formacyjne i radość, jaką wyzwalają takie chwile spędzone przy Panu Bogu, pytali nas, czy mogliby dołączyć. Wówczas zrodził się pomysł zorganizowania systematycznych spotkań dla młodzieży - mówi s. Anna.

Siostry do współpracy zaprosiły kapłana i psychologa, by dać uczestnikom możliwość zarówno przyjrzenia się samemu sobie, jak i odkrycia Bożego planu dla ich życia.

Stroną emocjonalną zajmuje się psychoterapeuta Katarzyna Krasnodębska, zaś duchową - ks. Mariusz Salach, teolog duchowości i duszpasterz wspólnot neokatechumenalnych.

Spotkanie odbędzie się w domu sióstr przy ulicy Judyma 47 w Lublinie w godz.10.00-17.00. Zapisy telefoniczne u siostry Anny 606 397 960.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama