Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Powołanie to specjalna misja

Gdy miał siedem lat, uczestniczył w prymicjach potajemnie wyświęconego podczas wojny księdza. Wtedy pierwszy raz przyszło mu do głowy, że chciałby stanąć przy ołtarzu. Po latach Bóg spełnił to pragnienie.

Własne miejsce

Tak trafił do „biskupiaka”, czyli szkoły dla chłopców prowadzonej przez diecezję.

Dzięki pomocy zaprzyjaźnionego księdza udało mu się dostać miejsce w internacie przy szkole, który wówczas mieścił się przy ulicy Ogrodowej. W szkole Ryszard zaprzyjaźnił się z kolegą, który mieszkał w internacie u księży salezjanów. Za jego namową po pewnym czasie przeniósł się tam. – To, co mnie tam pociągało, to była możliwość uczestniczenia codziennie we Mszy św. i modlitwach. Tego nie było w internacie przy Ogrodowej. Myślę, że przykład życia zakonnego też mnie pociągał. Dlatego gdy w XI klasie była możliwość przeniesienia do Seminarium Duchownego na tzw. kurs przygotowawczy, postanowiłem spróbować. Gnał mnie jakiś młodzieńczy zapał do szukania swego miejsca w życiu. Pomyślałem sobie, że jak mi się spodoba w seminarium, to zostanę, a jak nie, będę bez przeszkód mógł odejść. Spodobało mi się tak bardzo, że utwierdziłem się w swojej decyzji o zostaniu kapłanem – podkreśla jubilat.

Święcenia kapłańskie przyjął 19 kwietnia 1959 roku. Jego pierwszą placówką była parafia św. Teresy w Lublinie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL