Nowy numer 23/2020 Archiwum

W Wielki Piątek zmarł ks. Krystian Kotulski

Rok temu, nagle, pod koniec liturgii Wielkiego Piątku w kościele Andrzeja Boboli w Kosobudach na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej, zasłabł młody wikariusz.

Księdza Krystiana przewieziono do szpitala Jana Pawła II w Zamościu. Zmarł kwadrans po 21 w Wielki Piątek 30 marca 2018 r.

Rok wcześniej podjął stałą współpracę z Katolickim Radiem Zamość jako jeden z prowadzących audycje „Nocna zmiana” i „Misja specjalna”. Był znany jako przewodnik Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i współorganizator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Był także zaangażowany w posługę młodzieży i działania wspólnoty Galilea.

Ks. Krystian Kotulski urodził się 29 kwietnia 1986 r. w Zamościu. Studiował teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 2011 r. w katedrze zamojskiej z rąk bp. Wacława Depo. Posługiwał najpierw jako wikariusz w parafii Lipsko koło Zamościa - od czerwca 2011 r. do 19 września 2015 r. - następnie od 20 września 2015 r. w parafii Kosobudy.

Jego pogrzeb odbył się 4 kwietnia 2018 r. w kościele Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama