Nowy numer 22/2020 Archiwum

Strażacy - najodważniejsi ludzie na świecie

Wspomnienie św. Floriana patrona strażaków, zgromadziło w wielu parafiach druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych na wspólnej modlitwie. Tak było m.in. w parafii Trójcy Świętej w Lublinie.

Przypadające na początku maja wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, gromadzi w wielu parafiach zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej na wspólnej modlitwie. Tak było w niedzielę 5 maja w parafii Trójcy Świętej, gdzie druhowie strażacy z OSP Szerokie uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej w ich intencji, a także intencji parafian, z prośbą o uchronienie mieszkańców od nieszczęść i kataklizmów.

– Zawód strażaka jest jednym z najbardziej szanowanych w Polsce. To ludzie, którzy zawsze spieszą nam z pomocą, ratują życie i mienie innych, wykazują się niezwykłą odwagą. Bycie strażakiem to szczególne powołanie, które odczytują często kolejne pokolenia w tej samej rodzinie – mówił ks. Kamil Zaborek sprawujący Mszę św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama