Nowy numer 21/2020 Archiwum

Będzie nowy święty? O. Andrzej Derdziuk przedstawia wyjątkowego człowieka

Właśnie ukazała się najnowsza książka o. prof. Andrzeja Derdziuka OFM Cap. zatytułowana "Pod sufitem nieba" przedstawiająca życie współbrata zakonnego Kaliksta Kłoczki OFM Cap.

Brat Kalikst przez wiele lat swego zakonnego życia posługiwał w klasztorze na lubelskiej Poczekajce. Zajmował się pracami stolarskimi. Już za jego życia niektórzy uważali go za świętego i przychodzili do niego po radę w sprawach rodzinnych oraz prosili o modlitwę wstawienniczą.

W swojej najnowszej książce o. prof. A. Derdziuk przedstawia życiorys wyjątkowego kapucyna począwszy od domu rodzinnego przez powołanie zakonne i życie we wspólnocie. Pokazuje jego pobożność oraz pokorę i skromność a także otwartość na wszystkich ludzi. 

Będzie nowy święty?

W książce znajdziemy wiele świadectw ludzi świeckich, którzy doświadczyli wielkiego dobra oraz duchowego wsparcia ze strony brata Kaliksta. Nie brakuje też informacji o tym, że już dziś ludzie modlą się za wstawiennictwem zakonnika i doświadczają wielu łask. 

„Miał gorące serce, wrażliwy umysł i szlachetne dłonie” – mówił podczas pogrzebowej homilii biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz OFMCap. Owoce stolarskiej i rzeźbiarskiej pracy tych dłoni pozostały w wielu kapucyńskich świątyniach w całej Polsce. Br. Kalikst (Marian) Kłoczko OFMCap zmarł w Lublinie 6. kwietnia 2013 r.  w wigilię Niedzieli Miłosierdzia, w wieku 81 lat. W zakonie przeżył lat 60.

W 2018 r. Kapituła Prowincjalna Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów podjęła starania dotyczące rozpoczęcia procesu informacyjnego brata Kaliksta.

Więcej o wyjątkowym zakonniku już wkrótce w papierowym wydaniu GN. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama