Nowy numer 21/2020 Archiwum

Pięciu nowych księży będzie mieć archidiecezja lubelska

Abp Stanisław Budzik udzieli święceń prezbiteratu pięciu diakonom lubelskiego seminarium. Dzień przed święceniami kandydaci do nich złożą przewidziane prawem wyznanie wiary i przyrzeczenia posłuszeństwa.

W sobotę 25 maja 2019 r. w archikatedrze lubelskiej o 10.30 odbędą się święcenia prezbiteratu. Podczas Eucharystii z rąk abp. Stanisława Budzika święcenia kapłańskie przyjmie pięciu diakonów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Klerycy szóstego roku studiów i formacji odbywają właśnie tygodniowe zamknięte rekolekcje przed święceniami w domu rekolekcyjnym „Ogniska Światła i Miłości” w Kaliszanach. - Przez skupienie, słuchanie słowa Bożego i modlitwę będą przygotowywać się do tego wyjątkowego momentu w swoim życiu - informują formatorzy.

Dzień przed święceniami, w piątek 24 maja, w kościele seminaryjnym kandydaci do święceń złożą przewidziane prawem wyznanie wiary i przyrzeczenia posłuszeństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama