Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich świętowali w lubelskiej archikatedrze duszpasterze wyświęceni 21 maja 1994 roku. Mszy św. dziękczynnej za powołanie i lata posługi przewodniczył abp Stanisław Budzik.
Formację w lubelskim seminarium rozpoczęli w 1988 r. Dokładnie rok po wizycie Jana Pawła II w Lublinie. Opiekunem roku, na którym znalazło się 67 alumnów był ks. dr Adam Firosz, natomiast ojcem duchownym ks. dr Eugeniusz Derdziuk, a rektorem seminarium śp. Ks. Mieczysław Brzozowski.
Czas, w którym wstąpili do seminarium, nie był łatwy. Był to okres wielkiej biedy, napięć i konfliktów oraz zmian ustrojowych w ojczyźnie. Równocześnie był to także czas wielkiej nadziei i entuzjazmu wynikającego z racji posługi papieża Polaka na Stolicy Piotrowej w Rzymie.
- Mieliśmy wielkie pragnienie służenia ludziom poprzez posługę kapłańską w Kościele katolickim - mówi ks. Mariusz Nakonieczny, jeden z jubilatów.
W wyniku reorganizacji struktury administracyjnej Kościoła w Polsce, przeprowadzonej na mocy bulli papieża Jana Pawła II "Totus Tuus Poloniae Populus" z 25 marca 1992 roku, z diecezji lubelskiej wyłączono 10 dekanatów, które weszły w skład nowo utworzonej diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Część kleryków zadeklarowało swoją przynależność, zgodnie z miejscem swego pochodzenia, do diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Święcenia diakonatu odbywały się już w dwu odrębnych diecezjach.
- Od rozpoczęcia studiów nasz rocznik był bardzo ze sobą zżyty. Pomimo zmian administracyjnych nadal pozostaliśmy w bardzo dobrych relacjach i byliśmy silnym rocznikiem, który łączyła braterska więź i przyjaźń, co trwa do dnia dzisiejszego. Stąd też cieszymy się z obecności na naszym jubileuszu kolegów kapłanów z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, braci kapucynów oraz grekokatolika. Mottem przewodnim naszego roku są słowa z Ewangelii św. Jana „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem” - mówią jubilaci.
21 maja 1994 roku z rąk abp. Bolesława Pylaka święcenia kapłańskie przyjęło 25. diakonów. 3 grudnia 1995 roku w wypadku samochodowym zginął ks. Mariusz Madej.
Obecnie z 24 kapłanów ośmiu to proboszczowie, w tym jeden jest wikariuszem biskupim ds. instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego, jeden jest dziekanem, dwóch wicedziekanami dekanatu, jeden jest rektorem kościoła, czterech to pracownicy naukowi, innych czterech pracuje za granicą: dwóch we Włoszech, jeden we Francji i jeden na Białorusi, trzej są wikariuszami, dwóch to kapelani Domów Pomocy Społecznej i jeden jest kapelanem szpitala.