Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pan Bóg na pierwszym miejscu, a potem dobra zabawa

Od lat przybywają do Matki Bożej Kębelskiej co roku, w czerwcu. Chcą oddawać Jej wszystkie intencje, ale też spotkać się z innymi, którzy co niedziela stają przy ołtarzu, by służyć Panu Bogu.

Pielgrzymka ministrantów i lektorów do Wąwolnicy to już tradycja. Od kilku lat nowością w jej trakcie jest włączenie w poczet ceremoniarzy nowych lektorów.

- Kurs na ceremoniarza parafialnego i animatora służby liturgicznej to wyjątkowe szkolenie, którego ukończenie pozwala stać się prawą ręką celebransa Eucharystii - wyjaśnia ks. Marcin Grzesiak, archidiecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów. - Tym razem do grona wyróżnionych 15 czerwca dołączy 80 nowych ceremoniarzy. Złożą oni najpierw przed biskupem przyrzeczenie.

Ministranci i lektorzy spotkają się najpierw w kaplicy w Kęble i stamtąd przejdą do kościoła św. Wojciecha w Wąwolnicy, by o 10.30 wziąć udział w uroczystej Mszy św. - W tym roku do udziału w tej pielgrzymce zaprosiliśmy także schole liturgiczne. Przypuszczamy więc, że może nas być wszystkich blisko 2 tys. uczestników - mówi ks. Marcin.

Duszpasterz podkreśla, że pielgrzymka jest przede wszystkim formą podziękowania wszystkim za cały rok pracy duszpasterskiej. - Chcemy się spotkać razem i chcemy też pokazać dobrą twarz Kościoła i ogromne zaangażowanie naszych księży z diecezji, którzy świetnie pracują z młodzieżą. Zależy nam, by pokazać także, że Kościół może być bardzo dobrym wychowawcą dzieci i młodzieży, ale także, że można się świetnie bawić, być ze sobą, korzystać z różnych rekreacji, łączyć to z modlitwą i stawiać Pana Boga na pierwszym miejscu.

Specjalnie dla uczestników spotkania - jak co roku - organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje. - Z Warszawy przybędzie do Wąwolnicy czołg Leopard, będzie można oczywiście do niego wsiąść - zapowiada ks. Grzesiak. - Będzie promocja służb mundurowych: oficerowie policji, wojska polskiego, straży pożarnej oraz straży granicznej. Planujemy również atrakcje, które są od zawsze, czyli tyrolkę i ścianę wspinaczkową. W tym roku zaplanowaliśmy także konferencję ekologiczną na temat encykliki „Laudato si” papieża Franciszka.

Impreza, jak zapowiada ks. Marcin, jest otwarta, więc zaproszeni są wszyscy, którzy chcą wspólnie świętować we wspólnocie Kościoła i zawierzać się Matce Bożej Kębelskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama