Nowy numer 32/2020 Archiwum

Lubelskie Dni Seniora. Harmonogram darmowych badań i wydarzeń prozdrowotnych

Miasto Lublin wraz z Uniwersytetem Medycznym oraz Klastrem Lubelska Medycyna organizuje VII Lubelskie Dni Promujące Zdrowie, których hasłem wiodącym jest "Zdrowie Mężczyzn".

W najbliższy czwartek 6 czerwca od 10. do 13 w Galerii Handlowej "Plaza" zorganizowane zostanie „Miasteczko Zdrowia dla Seniora”. - Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, takich jak pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar poziomu cukru we krwi, pomiar cholesterolu metodą paskową, badanie stóp formą podografu, konsultacje z zakresu fizjoterapii, stomatologii, profilaktyki i badań słuchu, badanie wzroku. Będzie również możliwość uzyskania informacji na temat programów profilaktyki raka szyjki macicy, raka piersi, raka jelita grubego, czerniaka, tętniaka aorty brzusznej oraz reumatoidalnego zapalenia stawów - informują organizatorzy.

Z kolei w sobotę 8 czerwca przy Centrum Kultury w Lublinie od 12. do 16. odbędzie się Rodzinny Festyn Zdrowotny, podczas którego promowane będą dobre wzorce w zakresie zdrowia. - Podczas festynu w punktach informacyjno-konsultacyjnych mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać z porad specjalistów w zakresie zdrowia, dietetyki, kosmetologii, czy wykonać podstawowe badania profilaktyczne: pomiar ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glukozy, dwutlenku węgla, masy ciała, badanie przesiewowe w zakresie profilaktyki tętniaka aorty brzusznej, czy profilaktyki czerniaka. Dwa ostatnie badania będą dostępne dla mieszkańców dwukrotnie, żeby umożliwić skorzystanie z tej oferty większej liczbie osób - precyzują organizatorzy.
Tutaj zobaczyć można pełny harmonogram.

W programie festynu przewidziane są również liczne atrakcje, konkursy dla dzieci i młodzieży o tematyce zdrowotnej oraz profilaktyce uzależnień, gry i zabawy z nagrodami. Wydarzenie uatrakcyjnią występy artystyczne zespołów wokalno-tanecznych, pokazy karate i udzielania pierwszej pomocy.

Od 3 do 14 czerwca miasto Lublin wraz z Uniwersytetem Medycznym oraz Klastrem Lubelska Medycyna organizuje VII Lubelskie Dni Promujące Zdrowie, których hasłem wiodącym jest „Zdrowie Mężczyzn”. Inicjatywa ma na celu zachęcenie mieszkańców Lublina do badań profilaktycznych oraz uczestnictwa w programach profilaktycznych. Oferta kierowana jest do jak największej liczby mieszkańców, w szczególności do mężczyzn.

- Zagrożenia związane z rozwojem cywilizacji wskazują na potrzebę zwiększania działań nie tylko w zakresie ochrony zdrowia, profilaktyki, ale i wiedzy na ten temat. Organizowane Dni Promujące Zdrowie będą więc okazją do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk chorobowych najczęściej występujących w społeczeństwie, zachęcenia do skorzystania z porad w zakresie zdrowia, profilaktyki czy zdrowego stylu życia - mówią pomysłodawcy.

W ramach obchodów w dniach 4 i 5 czerwca organizowana jest także VII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Zdrowie Mężczyzn”. Program konferencji obejmować będzie tematykę z zakresu zdrowia publicznego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama