Nowy numer 32/2020 Archiwum

Parafia św. Antoniego w Lublinie zaprasza do wspólnego świętowania

Już w najbliższą niedzielę wielka impreza przy kościele św. Antoniego Padewskiego w Lublinie.

Parafia św. Antoniego  Padewskiego w Lublinie już po raz 4. organizuje na placu przed kościołem parafialny festyn. - W tym roku hasło festynu brzmi ,,Parafia naszą Rodziną’’, stąd do współpracy zaprosiliśmy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne - informuje Monika Piechnik, współorganizatorka festynu. 

- Festyn ma wymiar agapy. Jest czas na integrację, modlitwę i kreatywne zadania - podkreśla proboszcz parafii ks. Marek Urban.-  Wydarzenie to cieszy się popularnością wśród mieszkańców naszych dzielnic. Od początku współpracujemy z ZSO nr 4 w Lublinie oraz Biblioteką Publiczną Filia nr 16. W tym roku do współpracy włącza się Przedszkole nr 59 w Lublinie - dodaje Monika Piechnik. 

16 czerwca 2019 r. w sposób szczególny organizatorzy imprezy chcą zwrócić uwagę na wartość, jaką jest rodzina. - Będą konkursy rodzinne, kawiarenka rodzinna i wiele innych atrakcji dla wszystkich członków rodziny - informują organizatorzy. - Pragniemy również ukazać parafię jako miejsce realizacji wielu zadań, które służą różnym wymiarom życia rodziny. Sięgniemy po słowo Boże o rodzinie, przygotowywane są zakładki z urywkami z Pisma Świętego i będzie też okazja do rozmów z członkami wspólnot parafialnych.

Wyjątkową przestrzenią będzie miejsce dla dzieci z propozycją wielu zabaw i korzystania z ciekawych atrakcji towarzyszących festynowi. - Na młodych czeka terenowa gra po osiedlu. Nie zabraknie występów muzycznych i tanecznych - informuje ks. Marek.

Festyn u św. Antoniego cieszy się wsparciem wielu firm i instytucji z terenu parafii.

- Z serca zapraszamy wszystkich na nasze parafialne spotkanie 16 czerwca w godz od 14.30 do 18. Każdy obecny poczuje się jak członek naszej antoniańskiej rodziny. Mamy pewność, że znajdzie coś dla swej duszy i ciała - zachęcają organizatorzy imprezy. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama