Nowy numer 42/2019 Archiwum

Chełm. Wieczór Chwały tym razem w amfiteatrze

W uroczystość Bożego Ciała w Chełmie zostanie zorganizowany kolejny Wieczór Chwały z modlitwą, śpiewem i adoracją Najświętszego Sakramentu. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Kumowej Dolinie.

Spotkanie modlitewne nie odbędzie się tym razem na skarpie przy Chełmskim Domu Kultury, jak w ostatnich latach, ale w odnowionym amfiteatrze w Kumowej Dolinie. Wydarzenie rozpocznie się 20 czerwca o godz. 19.

Amfiteatr jest, zdaniem organizatorów, miejscem bezpiecznym, dobrym pod względem lokalizacyjnym, przystępnym dla dorosłych, rodzin z dziećmi czy młodzieży. – Potrzebny jest taki rodzaj spotkania, aby świętować dzień Bożego Ciała. Niekoniecznie współczesnemu człowiekowi wystarcza procesja jako znak zewnętrzny. Po drugie, idąc za wzorem dużych miast, w których odbywają się wieczory chwały, postanowiliśmy zorganizować takie wydarzenie również w Chełmie. Element wspólnego, publicznego spotkania jest ważny od strony religijnej, ale i kulturowej. Wszyscy jesteśmy z kultury chrześcijańskiej – mówi Małgorzata Paździor-Król, dyrektor Chełmskiego Domu Kultury.

Pierwszy wieczór chwały odbył się sześć lat temu właśnie z inicjatywy M. Paździor-Król, która poprosiła zaprosiła do współpracy ks. Tomasza Kościka, ówczesnego wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP. Uwielbienie miało miejsce w parku „na Górce” przy skromnym udziale uczestników. Kolejne takie zgromadzenia odbywały się przy Chełmskim Domu Kultury. Z każdym rokiem przybywało chętnych do uczestnictwa w tej formie modlitwy. Rok temu Wieczór Chwały zgromadził niemal trzy tysiące uczestników. Dlatego przeniesienie wydarzenia do amfiteatru – przy wjeździe do miasta od strony Lublina – wydaje się słuszne.

- Postawiliśmy na modlitwę, bardziej niż na koncert. Gwiazdą wieczoru ma być Chrystus, a nie taki lub inny wykonawca. Ponadto zespół Heaven Up z dyrygentem Rafałem Czarnackim wykona znane pieśni, tak by mogli śpiewać wszyscy. Wiemy, że tego właśnie potrzebują ludzie – precyzuje dyrektorka CHDK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL