Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie trwa obecnie internetowa rejestracja kandydatów na studia. Na większości kierunków I stopnia potrwa ona do 10 lipca br.
Rejestrować się na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin wstępny przed komisją rekrutacyjną (oferta kształcenia na Wydziale Artystycznym, logopedia z audiologią na Wydziale Humanistycznym oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii) - można do 25 czerwca.
16 lipca komisje rekrutacyjne zakończą postępowanie kwalifikacyjne na kierunkach, na których nie przeprowadza się egzaminów wstępnych.
- Wtedy też ogłosimy listy rankingowe i listy osób zakwalifikowanych na studia. Odbędzie się to poprzez pisemne ogłoszenie w obiektach odpowiednich wydziałów oraz umieszczenie wyników postępowania na osobistych kontach kandydatów w systemie IRK - wyjaśnia Katarzyna Skałecka, rzecznik UMCS.
W dniach od 18 do 20 lipca UMCS będzie przyjmować dokumenty w miejscach wyznaczonych przez dziekanów wydziałów i podanych do wiadomości kandydatów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (dotyczy to kierunków innych niż prowadzone na Wydziale Artystycznym). W przypadku niewypełnienia limitu miejsc, komisja rekrutacyjna ogłosi następne listy osób zakwalifikowanych na zwolnione miejsca.
Uczelnia oferuje kształcenie na 11 Wydziałach w Lublinie i Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Kandydaci na studia w UMCS mogą wybierać spośród niemal 80 kierunków i ok. 250 specjalności.
- Stale rozszerzamy naszą ofertę kształcenia i dostosowujemy ją do oczekiwań kandydatów oraz potrzeb zmieniającego się rynku pracy. W roku akademickim 2019/2020 w ofercie UMCS znajdą się nowe kierunki studiów - podkreśla pani rzecznik.
Nowości na UMCS:
- wychowanie fizyczne - studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia prowadzone na Wydziale Zamiejscowym w Puławach;
- polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie - studia stacjonarne I stopnia prowadzone w języku polskim i niemieckim na Wydziale Humanistycznym UMCS oraz na Uniwersytecie w Poczdamie;
- international relations - anglojęzyczne studia stacjonarne I stopnia prowadzone na Wydziale Politologii;
- kierunek prawno-administracyjny - studia stacjonarne i niestacjonarne I oraz II stopnia prowadzone na Wydziale Prawa i Administracji;
- administracja publiczna - studia stacjonarne II stopnia o profilu praktycznym prowadzone na Wydziale Politologii;
- społeczeństwo informacyjne - studia stacjonarne II stopnia prowadzone na Wydziale Politologii oraz Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki;
- analityka gospodarcza - studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia prowadzone na Wydziale Ekonomicznym;
- architektura informacji - studia stacjonarne II stopnia prowadzone na Wydziale Humanistycznym.