Wszystkiego o polityce dowiadujemy się z mediów

Okazuje się, że nie wszystkie media zdały egzamin przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Naukowcy podjęli się szerokiej analizy kampanii przed ostatnimi wyborami.

Jaki wpływ na przyszłość Polski i regionu mają wyniki ostatnich wyborów do PE? Zakończyła się konferencja "Kampania i wybory do Parlamentu Europejskiego: przebieg, wyniki, konsekwencje".

Dzisiejszą konferencją naukową chcemy spojrzeć na ostatnią kampanię do Parlamentu Europejskiego z perspektywy medioznawczej i politologicznej – mówi dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka z Katedry Teorii Polityki. – Konferencja daje nie tylko nam, badaczom, ale również młodym ludziom – okazję do spojrzenia na to zagadnienie chociażby z perspektywy medioznawczej. Każdą informację o polityce czerpiemy z mediów, dlatego chcemy się przyjrzeć mediom pod kątem minionej kampanii – dodaje Łukasik-Turecka.

Wszystkiego o polityce dowiadujemy się z mediów - Wybory do PE to wydarzenie niezwykle istotne, a należy pamiętać, iż jesteśmy w trakcie cyklu kilku kampanii wyborczych. Będziemy decydować, kto będzie naszym przedstawicielem i kto będzie podejmował ważne decyzje – wyjaśnia.

- Wynik wyborów do PE w całej Europie oznacza, że dochodzi do zmian w układzie sił politycznych. Ostatnie wybory pokazały ponadto, że polityka krajowa odegrała znaczącą rolę w procesie wyłaniania kandydatów do Europarlamentu. Jednak największy wpływ w PE mają frakcje największe – tłumaczy dr hab. Tomasz Stępniewski z Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL i Instytutu Europy Środkowej w Lublinie.

Wśród osób, które przysłuchiwały się wystąpieniom panelistów i prezentacjom byli studenci kierunku bezpieczeństwo narodowe i stosunków międzynarodowych KUL.

Wśród prelegentów pojawią się m.in.: Paweł Borkowski, Kinga Schlesinger, Małgorzata Adamik-Szysiak, Agnieszka Walecka-Rynduch, Agnieszka Zaręba, Andrzej Szabaciuk, Robert Szwed czy Artur Adamczyk.

Wydarzenie zorganizowały: Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..